PTT'den aldığınız e-Devlet şifresi ile kendi hesabınıza girdiyseniz 3200 TL destek paranızı alabilirsiniz. Devlet tarafından ev hanımlarına sağlanan maddi yardım, binlerce vatandaş tarafından değerlendirildi. Siz de e-Devlet'ten başvurarak PTT'ye gidip paranızı çekebiliyorsunuz.

TC kimlik numaranız ve PTT'den size tanımlanan şifre ile e-Devlet'ten destek başvurusunda bulunmak mümkün. Bu sayede 3200 TL'lik dev yardım ödemesini tek seferde alabilmektesiniz. Peki bu nasıl olacak? TC kimliğinizle PTT şubesine gitmek yeterli.  Bakanlık, ekonomik destek paketini duyurdu. Bu yeni paket kapsamında, belirli şartları taşıyan vatandaşlara ekonomik yardım sağlanacak. Bu yardımın miktarı hane başına 3.200 TL olarak belirlendi.

3.200 TL Yardım Nasıl Alınır?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ihtiyaç sahibi vatandaşlara maddi yardım sağlamak amacıyla bu desteği oluşturdu. Evdeki bireylerin toplam gelirinin asgari ücretin üçte birinden daha az olması bu yardımdan faydalanma şartı arasında. Ayrıca, eşini kaybetmiş kadınların da bu yardımdan yararlanabileceği belirtildi. Vatandaşlar, e-devlet platformu üzerinden online başvuruda bulunabilirler ya da doğrudan sosyal yardımlaşma vakıflarına giderek başvurabilirler. Başvuru sonrasında, ödemeler PTT aracılığıyla gerçekleştirilecek.

ptt-20

Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek

Bakanlık, ekonomik zorluk yaşayan bireylere farklı yardımlar sunuyor. Bu yardımlar, ya doğrudan banka hesaplarına ya da PTT aracılığıyla T.C kimlik numarası üzerinden yapılmaktadır. 3.200 TL'lik yardım da bu desteklerden sadece bir tanesi. Diğer desteklerden faydalanmak için yine e-Devlet portalını kullanabilirsiniz. Öte yandan aklınıza takılan her türlü soru işaretini yorumlar kısmından bizlere sorarak giderebilirsiniz. İlan365 olarak güncel destek programlarını paylaşmaya devam edeceğiz.