539.1 milyon liralık bir işin daha kimselere duyurulmadan kapalı kapılar ardında özel davet edilen müteahhitlere verildiği ortaya çıktı ama perde arkası çok daha ilginç...

Halkbank’tan Emeklilere Müjde! Başvuran Herkese 3.000 TL Halkbank’tan Emeklilere Müjde! Başvuran Herkese 3.000 TL

Deprem gibi olağanüstü durumlar için öngörülen Pazarlık usulünün istisnalarından yararlanılan bir skandal daha ortaya çıktı.

AKP yönetimideki TCDD'nin, Kayseri Boğazköprü Lojistik Merkezi'nin 1. Etap işini özel olarak ihale ettiği ortaya çıkarken, 20 Haziran'da yapıldığı öğrenilen ihale Kamu İhale Kanunu'nun esas usül olarak belirlediği rekabete imkan sağlayan açık usül yerine, adrese teslim" olarak anılan 21b-Pazarlık usulüyle gerçekleştiği anlaşıldı.

Olağanüstü durumlar için oluşturulan istisnadan yararlanan TCDD, 539.1 milyon liralık dev işi, ilana bile çıkmadan, kimselere duyurmadan özel olarak davet ettiği Nas İnşaat ve Kibritçi İnşaat'a verdi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, geçtiğimiz yıl Aralık ayında, Kayseri'deki Boğazköprü mevkiinde 620 bin metrekare alan üzerine 1.8 milyon ton taşıma kapasiteli Lojistik Merkezi kuracaklarını açıklamıştı ki bu açıklamaya konu olan ve 19 Temmuz'da imzalanan sözleşmeye göre 1. etabı 25 Mart 2024'te tamamlanacak olan işin yaklaşık maliyeti 580 milyon 515 bin TL olarak belirlendi.

 “Kayseri Boğazköprü Lojistik Merkezi Yapım İşi (1. Etap), 539.1 milyon liraya ihale edilen ihalede özel davetli olan ve işi kapan Nas İnşaat’ın daha önce aldığı projeler arasında Avcılar-Beylikdüzü metrobüs yolu, İstanbul Gürpınar Su Ürünleri Hal Binası, Başakşehir Sular Vadisi, Yenikapı Meydan Düzenlemesi 1. Etap Anroşman İnşaatı,Sabiha Gökçen Havalimanı Bakın Onarım Hangarları ve Mütemimleri Yapımı, Akdeniz Oyunları Stadyum Otoyol Bağlantısı, Kavşak, Üstgeçit ve Bağlantıları, Bursa İnegöl Halk Ekmek Fabrikası Kiptaş Çatalca Sosyal Konutları ve Sultangazi Kültür Merkezi inşaatı gibi çok sayıda kamu ihaleleri de ayrıca dikkat çekiyor.

BAKAN KARAİSMAİLOĞLU: MİLLİ VE YERLİ HIZLI TRENİMİZİN 2023 YILINDA SERİ ÜRETİMİNE GEÇECEĞİZ - TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğü