TEB, Akbank, Garanti BBVA ve İş Bankası 70.000 TL Kefilsiz, Gelir Belgesiz Kredi İlanı Yayınladı

TEB, Akbank, Garanti BBVA ve İş Bankası 70.000 TL Kefilsiz, Gelir Belgesiz Kredi İlanı Yayınladı. Bankalar anında gelir belgesiz kredi vereceğini duyurdu. İşte detaylar...

Ekonomi 30.06.2021 - 19:57 30.06.2021 - 19:57 Vural Pars

Günümüzde pek çok insan çeşitli sebeplerden ötürü bankalardan kredi çekmeye ihtiyaç duymaktadır. Kimi insanlar bir ev almak için kredi çekmeye yönelirken, kimi insanlar da bir araç satın almak amacıyla bankalara kredi başvurusunda bulunur. Bankaların insanlara kredi verirken dikkat ettiği bazı hususlar bulunmaktadır. Öncelikli olarak ilgili banka, kredi vereceği insanın gelirlerini belgelemesini talep etmektedir.

Kredi verdikten sonra krediyi alan kişinin bunu geri ödeyeceğinden emin olmak isteyen bankalar, belge beyanından sonra kişiye kredi verebilir. Bu kredinin oranları elbette bankadan bankaya ve ihtiyacın kapsamına göre değişkenlik gösterebilir. Bunların yanı sıra, herhangi bir geliri olmayan insanlar da bazı nedenlerden dolayı bankalardan kredi çekmek isteyebilmektedir.

Herhangi bir iş kurmak isteyen ya da acil bir şekilde nakite ihtiyacı olup da geliri olmayan insanlar bankalara başvurduğunda olumsuz cevaplar alabilmektedir. Ancak TEB, Akbank, Garanti BBVa ve İş Bankası geçtiğimiz günlerde 70.000 TL tutarında kefilsiz ve aynı zamanda gelir belgesiz kredi vereceğine dair bir ilan yayınladı. Bu ilan pek çok insan için bir umut ışığı oldu. Kredi almak isteyip herhangi bir gelire sahip olmayan pek çok insan bu sayede bankalara başvurabilecek.

Gelir Belgesiz Kredi Ne İçin Alınır?

Bankalardan kredi almak için insanlar birçok farklı nedene ihtiyaç duyabilmektedir. Kafasında bir iş fikri olan ancak sermayesi olmayan insanlar kredilere yönelebilmektedir. Bunun yanı sıra herhangi bir geliri olmasa da, bazı insanlara kısa süreler içinde yüksek meblağlar gerekebilmektedir. Günümüzde yüksek tutarlarda paralar alabilmek için insanlar doğal olarak bankalara yönelmektedir.

gelir-belgesiz-kredi

Fakat bankaların politikaları gereği, bir gelire sahip olmayan ya da bir kefil bulamayan insanların kredi cevaplarına karşı olumsuz cevap verilir. Dolayısıyla krediye acil olarak ihtiyaç duyan insanlar alternatif yöntemlere yönelir. Fakat son zamanlarda Türkiye’nin önde gelen dört bankası insanların gelir belgesi göstermesine gerek kalmadan 70.000 TL tutarında kredi desteği sağlayacağını açıkladı. Bu da bir iş kurmak isteyen ya da paraya ihtiyacı olan insanlar tarafından güzel bir şekilde karşılandı. Bankaların şubelerinden ve internet bankacılığını kullanarak gelir belgesiz kredi kullanabileceksiniz. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@