Bursa'da kahraman köpek ormanlık alanda bir kadına tecavüz eden şahsı yakaladı. Esnaf koştu, tecavüzcüye meydan dayağı attı.

Bursa'da kahraman köpek ormanlık alanda bir kadına tecavüz eden şahsı yakaladı. Esnaf koştu, tecavüzcüye meydan dayağı attı.

Bursa'da ormanlık alanda yürüyen bir kadına tecavüz girişiminde bulunan şahıs, şans eseri ormanlık alanda köpek gezdiren kardeşler tarafından fark edildi. Kadının çığlıklarını fark eden kardeşler ile yanlarındaki köpekleri Karlos, kaçmaya çalışan şüpheliyi yakaladı.

Vakıfbank bankamatik kartınıza ödeme! 20.000 TL'ye kadar acil para! Vakıfbank bankamatik kartınıza ödeme! 20.000 TL'ye kadar acil para!

Köpeklerini gezmeye çıkaran kardeşlerin kahraman köpeği Karlos, tecavüzcüyü yakaladıktan sonra çevredeki esnaf tecavüzcüye meydan dayağı çekti.

Bursa'da dün kadın kuaförü olan 39 yaşındaki F.D., babasını ziyaret etmek için Bursa Yiğitler Mahallesi'ndeki evine doğru yürümeye başladı. Ancak patika yolda karşısına çıkan kimliği belirsiz şahıs, kadını zorla ormanlık alana çekti ve kadını darp etti.

Tecavüz girişiminde bulunduğu sırada ise 35 yaşındaki Veysi Solmaz ile 30 yaşındaki kardeşi Murat Solmaz Karlos isimli pitbull cinsi köpeği gezdirmek için ormanlık alana girmişti.Kadın çığlıkları duyan kardeşler, sese doğru koştular ve şahsın F.D.'ye tecavüz girişiminde bulunduğunu gördüler. Hemen müdahale eden kardeşlerden kurtulan şahıs kaçmaya başladı.

Bu sırada Karlos şahsın peşine düştü ve Otosansit Sanayi Sitesi'ne doğru kaçan tecavüzcüyü yakaladı. Olayı duyan çevredeki esnaf tecavüzcüyü sokak ortasında dövdü.

Baygınlık geçiren genç kadın Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

"BUNLAR YÜZÜNDEN ERKEKLİĞİMİZDEN UTANIYORUZ"Olayın ardından konuşan Veysi Solmaz ve Murat Solmaz kardeşler, "Ormanlık alanda köpeğimiz Karlos'u gezdirmeye çıktığımızda kadın çığlıkları geldiğini fark ettik. Sese doğru gittiğimizde bir kişinin, kadının üzerine çıktığını ve tecavüz etmeye çalıştığını gördük. Şüpheli bizi görünce kaçmaya başladı.

Köpeğimiz Karlos dakikalarca kovaladı ve sanayide yakaladı. Burada şüpheliyi bacağından ısırıp etkisiz hale getirdi. Çevredeki esnafımız da olayı duyunca darp edip polise teslim etti. Oradaki kadın bizim yakınımız olabilirdi, çok şükür fark ettik ve geç kalmadan müdahale ettik. Yaşanabilecek en kötü şeyi yaşadı. Allah kimsenin başına vermesin. Böyle erkekler yüzünden biz erkekliğimizden utanıyoruz" diye konuştu.