AK Parti kapatılacak diyen Ahmet Şık’a Erdoğan’dan da tehdit geldi.

Türkiye İşçi Partisi milletvekili Ahmet Şık "AKP'ye MHP'ye bırakmayacağız bu muhalefeti. Ki onlar zaten darmaduman olacaklar. Hepsi suç örgütü üyesi olmaktan yargılanacaklar. Yapıdan bahsediyoruz. Temiz olanları, suça bulaşmamış olanları mecliste kalmaya devam etsin. Ama AKP bu nedenle kapatılacak. AKP bir siyasi parti muammelesi görmeyecek." demişti ki aldığı cevap korkuttu.

AKP'li  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cuma namazı çıkışında basın mensuplarının sorularını cevaplarken Ahmet Şık için "Bu zat zaten teröristin tekidir. Nasıl olduysa milletvekili olma şansını yakaladı. Onun gücü yetmez" derken konuşmasındaki detaylar dikkat çekti.

Ahmet Şık'ın

"Bu zat zaten teröristin tekidir. Nasıl olduysa milletvekili olma şansını yakaladı. Şu anda da bu ifadeleri kullanıyor. Hukuk devletinin içinde teröristlerin yaklaşım tarzıyla bir yaklaşım içinde. Soyadı şık ama kendisi neye benziyor bilmiyorum. Gücü ne AK Parti'yi kapatmaya da ne de mahkum yetmeye yeter. Önce o kendi paçasını nasıl kurtaracak ona baksın. Birçok terör örgütlerinin içinde yer almış bir kişidir. Dokunulmazlığı kalktıktan sonra ceza davaları arkasından gelecektir." diyen Erdoğan'a cevap ise yine Ahmet Şık'tan geldi.

TİP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a resmi Twitter hesabından "İktidarınız sona erip memlekete hukuk geldiğinde, menfaatini değil hukukun haysiyetini önemseyen şimdiki gibi kuklaya çevirdiklerinize benzemeyen yargı mensupları kimin terörist kimin çete lideri olduğuna karar verecek" dedi.

Fransa’da Çöp Toplayıcılarına Sendika El Uzattı: Grev Bugün Askıya Alınıyor Fransa’da Çöp Toplayıcılarına Sendika El Uzattı: Grev Bugün Askıya Alınıyor