Sağlık alanında çalışacak sözleşmeli personel ve sürekli işçi arayışı sürüyor. Eğer sizler de 42.500 kişiden biri olmak istiyorsanız bakanlığın başvuru şartlarını ve kontenjan bilgisini gözden geçirin. Sağlık personel başvurusu nereden yapılacak?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz günlerde personel alımına dair müjdeli haberi vermişti. Sağlık sektöründe aktif olarak çalışacak personele ihtiyaç duyduklarını ekledi ve kontenjan konusunda bilgi verdi. Hangi meslek gruplarından çalışan arandığı netleşti. 

42.500 Kişi İşe Alınacak!

Sözleşmeli ve sürekli olmak üzere iki farklı amaçla personel alımı yapılacak. Sağlık personel alımlarında Bakan Fahrettin Koca'nın açıklamasını yayınlayalım:

Vakıfbank bankamatik kartınıza ödeme! 20.000 TL'ye kadar acil para! Vakıfbank bankamatik kartınıza ödeme! 20.000 TL'ye kadar acil para!

"KPSS ile 6.069 hemşire, 1.530 ebe, 1.494 sağlık lisansiyeri, 798 sağlık teknisyeni ve 21.709 sağlık teknikeri olmak üzere, toplam 31.600 sözleşmeli sağlık personeli ve ayrıca 10.900 sürekli işçi istihdam edilecektir." 

Başvurular İŞKUR'dan Yapılacak!

Sağlık Bakanlığı'na ait sözleşmeli ve sürekl personel alımı için başvuruların İŞKUR'a yönlendirildiği belirtildi. Gerekli başvuru kılavuuz iletildi ve sizlerin de işlem sağlayabilmeniz adına İŞKUR'a kayıtlı olmanız gerekiyor. Süreç İŞKUR üzerinden yönetilecek.