ABD’li eski istihbarat direktöründen UFO açıklaması!

ABD'de bir dönem Ulusal İstihbarat Direktörü görevini üstlenen John Ratcliffe, UFO'lar ile ilgili halktan saklanan birçok görüntünün olduğunu söyledi. Bu tuhaf cisimlerin doğal olmayan hareketler gerçekleştirdiklerini kaydeden Ratcliffe, UFO tartışmalarını alevlendirdi. Bu yıl Haziran ayında Pentagon ile istihbarat birimlerinin ellerindeki UFO belgelerini açıklayacağı hatırlatıldı.

ufo_açıklaması

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bilim dünyasında yıllardır konuşulan ve bilimkurgu tutkunlarının da merak ettiği konuların başında gelen dünya dışı yaşam araştırmaları son zamanlarda daha çok gündeme gelmeye başladı. Aslında Unidentified Flying Object yani “Tanımlanamayan Uçan Obje” anlamına gelen UFO’lar zaten kabul edilen fenomenler. Zira aslında UFO denilince dünya dışı zeki yaşam formları değil, ne olduğu kesin olarak bilinemeyen olayları tanımlamak için kullanılıyor. Nadir gerçekleşen bir hava fenomeni ya da gökyüzünde görülen ancak ne olduğu tespit edilemeyen cisimlere UFO deniliyor. Ancak UFO tabiri bir yanlış anlayan çoğunluk, bu tabirin sadece uzaylı zeki yaşa formlarını tanımlamak için kullanıldığını zannediyor.

John Ratcliffe: “Tuhaf manevralar yapıyorlar”

Bir zamanlar ABD’de Ulusal İstihbarat Direktörü görevini üstlenen John Ratcliffe’den dikkat çeken bir UFO açıklaması geldi. Ses hızını çok kolay şekilde aşan bazı nesnelere dair ellerinde kanıtlar olduğunu aktaran Ratcliffe, UFO tartışmalarını yeniden alevlendirdi.

Karşılaştıkları bazı cismlerin aşılmadıkları şekilde tuhaf hareketler ve manevralar yaptığını kaydeden Ratcliffe, Fox News’a demeç verdi. Halka gösterilen görüntülerden çok daha fazlası olduğuna işaret eden Ratcliffe, görüntülerin heyecan verici olduğunu ve zeki yaşam formlarına ait olabileceklerini aktardı.

Haziran ayında önemli UFO belgeleri açıklanacak

ABD’de Donald Trump’ın halen daha Başkan olduğu 30 Aralık 2020’de imzalanan bir kararda UFO belgeleriyle ilgili kritik ifadeler yer aldı. Kararda, Pentagon ile istihbarat birimlerinin ellerindeki UFO belgelerini açıklanması talep edildi. UFO’larla ilgili bilgilerin açıklanması için verilen sürenin 180 gün olduğu belirtildi.

Bu karar uyarınca istihbarat servisleri ile Pentagon, ellerindeki UFO raporlarını bu yıl Haziran ayında açıklamak zorunda kalacak. UFO görüntüleriyle ilgili “Tanımlanamayan Hava Fenomenleri Çalışma Grubu” adıyla bir araştırma ekibi kuran Pentagon, bu cisimlerin ne olduğunun ortaya çıkarılmasını istiyor.