ABD’li şarkıcı, yüksek teknolojili maskesini tanıttı!

Günlük hayatımıza gire cerrahi maskelerle ilgili bir girişim de ABD'li şarkıcı Will.i.am'dan geldi. Black Eyed Peas isimli grubun kurucusu olan ünlü şarkıcı, ABD'de 299 dolardan satışa sunulacak yüksek teknolojili maskenin özelliklerini tanıttı.

yüksek_teknolojili_maske

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir yıldan uzun süredir dünyada paniğe yol açan pandemi nedeniyle cerrahi maskeler hayatımıza girdi. Virüsün bulaşmasını engellemek için sadece bazı ülkelerin zorunlu kılmasına rağmen tüm dünyada kullanılan cerrahi maskelerle ilgili bir çalışma da ABD’li müzisyen Will.i.am’dan geldi. Maskelerle ilgili çeşitli girişimlere bir yenisini ekleyen ABD’li hip hop müzisyeni Will.i.am, yüksek teknolojiye sahip bir maske geliştirdiğini bildirdi. Şarkıcı Will.i.am’ın geliştirdiğini duyurduğu maske büyük ilgi çekti.

Gürültü önleyici, bluetooth ve led ışıklar!

Koruyuculuk özelliği olarak standart cerrahi maskelerle aynı işlevi gördüğü belirtilen maskenin öne çıktığı konunun teknolojik özellikleri olduğu kaydedildi. Black Eyed Peas isimli grubun kurucusu olarak da tanınan ünlü şarkıcı, maskenin ABD’de yarın satışa sunulacağını bildirdi. Aktif gürültü önleyici, Bluetooth 5.0 bağlantı ile LED ışıkların yer aldığı Xupermask adlı maskenin fiyatının 299 dolar olacağı vurgulandı. Yüksek teknolojili maskeyi satın almak isteyen Türk vatandaşların 2500 TL’yi gözden çıkarması gerekiyor.

299 dolardan satışa sunulacak!

Xupermask adlı maskeyi tasarlayan kişinin, Kara Panter ve Örümcek Adam gibi filmler için de maske tasarlayan Jose Fernandez olduğu belirtildi. Jose Fernandez’in maskeyi tasarlarken birçok bilim kurgu filminden ilham aldığı kaydedildi. Maskeleri kullanarak virüsten korunabilecek kişilerin aynı zamanda estetik ve kullanışlı bir ürün satın almış olacağını söyleyen ünlü şarkıcı Will.i.am, ürünü 299 dolardan piyasaya süreceklerini belirtti. Honeywell’in CEO’su John Waldron ise ürettikleri maskelerin “üst düzey patentli filtre tasarımına” sahip olduğunu aktardı.