Amazon sonunda kabul etti: Çalışanlar, pet şişelere idrar yapıyor!

Amazon, çalışanların idrarlarını pet şişelere yaptıklarına dair iddiaları sonunda kabul etti.

amazon1

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyada etkisini gösteren koronavirüs nedeniyle insanlar genel olarak online alışverişe yöneldi. Bu nedenle e-ticaret sitelerinde görevli insanların üzerindeki iş yükü de artmış oldu. Söz konusu süreçte Amazon’a yönelik flaş iddialar ortaya atıldı. Amazon’da insanların olumsuz koşullar altında çalıştıkları ve tuvalete gidemeyen çalışanların idrarlarını pet şişelere yapmak zorunda kaldıkları ileri sürüldü. Söz konusu iddiaların ardından ortalık karıştı.

“İlerici olmuyorsunuz”

ABD’de (Amerika Birleşik Devletleri) Demokrat Parti’den Marc Pocan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Amazon’da çalışanlara saat başı 15 dolar ödendiğini belirterek, e-ticaret devinin bu şekilde ilerici bir şirket olamayacağını ifade etti. Pocan, Amazon’un sendikalaşmaya karşı bir tavır içerisinde olduğunu kaydederek, çalışanların idrarlarını pet şişelere yapmak zorunda kaldığını dile getirdi.

Pocan’a cevap veren Amazon, insanların buna cidden inanıp inanmadıklarını sordu. Amazon, konuya dair yaptığı açıklamada, “Söz konusu iddialar gerçek olsaydı bizimle çalışan tek bir insan bile olmazdı.” ifadesini kullandı.

“Üzgünüz”

Amazon, yaşanan krizin ardından iddiaları kabul etmek zorunda kaldı. Amazon News’te yer alan açıklamada, yaşananlar nedeniyle çok üzgün hissedildiği belirtildi. Pocan’dan özür dilenen açıklamada, Amazon’da çok fazla sürücünün çalıştığından bahsedildi. Açıklamada, çalışanlara yoğunlaşmak yerine merkezlere yoğunlaşmayı tercih ettikleri kaydedilerek, çok sayıda tuvalete sahip oldukları ve Amazon’da çalışan kişilerin diledikleri vakitlerde tuvalete gidebildikleri ifade edildi.

“Yolda tuvalet bulma konusunda sıkıntı yaşıyorlar”

Sürücülerin genel olarak yoldayken tuvalet bulmada sıkıntı yaşadıkları ifade edilen açıklamada, koronavirüs nedeniyle umumi tuvaletlerin kapandığı ve sıkıntının iyice büyüdüğü belirtildi. Açıklamada, tuvalet sorununun uzun zamandır sürdüğü vurgulanarak, söz konusu sorunun yalnızca Amazon’da değil genel olarak yaşanan bir sorun olduğuna dikkat çekildi. Öte yandan, Amazon’un söz konusu problemi çözüme kavuşturmaya çalışacağına dikkat çekildi.