Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Teknoloji

13 Ocak 2021 Çarşamba 13:49:54

Android Bildirim Sorunu Nasıl Çözülür?

Birçoğumuzun kullandığı Android işletim sisteminde kimi zamanlar sorun yaşayabiliyoruz. Bu sorunların bir tanesi de bildirim sorunudur. Teknolojinin hayatımızın her alanına girmesiyle birlikte işlerimizi de telefonlar üzerinden halledebilir hale geldik.

İşte bu nedenle bildirim sorununun bize zararları çok fazla olabilir çünkü zamanında elimize ulaşmasını istediğimiz bir e-postanın bildirimi gelmediği için göremeyebiliriz. Bu gibi aksamalar yüzünden iş kayıpları dahil bir çok sorun yaşarız. Bizler için bu kadar önemli olan bu sorunu nasıl çözebileceğimizi inceleyelim.

Bildirim Sorunu Nasıl Çözülür?

Güç Tasarrufu Modu Kaynaklı Bildirim Alamama Sorunu

  • Bildirim sorunu dediğimiz olay, bildirimin ya hiç gelmemesi ya da geç gelmesidir. Bu sorun maddi ve manevi olarak bize zarar vereceğinden dolayı çözüm yollarını bilmek gerekir. Akıllı telefon üreticileri pil gücünden tasarruf sağlamak amacıyla güç tasarrufu modu geliştirmişlerdir. Bu özellik gerektiği durumlarda çok işe yarayan bir özelliktir. Ama pil gücümüzün yeterli olduğu durumlarda ise kullanmamız bizim bildiririm alamamamıza sebep olur. Neden mi? Çünkü bu özelliğin aktif olduğu durumlarda, arka planda çalışan uygulamalar kısıtlanır veya durdurulur. Pil tasarrufunu da bu şekilde gerçekleştirir zaten. Telefon kullanıcısı tuş kilidini açana kadar bildirim alamaz. Buda bazen acil durumları kaçırmanıza sebep olabilir. İşte bu nedenle gerekli olmadıkça güç tasarrufu modunu açmayınız.
  • Bazen ise güç tasarruf modu kapalı olsa bile arka plandaki uygulamaların çalışmasını engellemiş olabiliyor. Bu durumda ne yapmak lazım peki? İşte bu gibi durumlarda da ayarlar menüsündeki pil yazan yerdeki uygulama başlatma seçeneğine basmanız gerekmektedir. Orada olan tümünü otomatik yönet seçeneğini devre dışı bırakınız, manuel olarak toplu yönet seçeneğine basınız. Ve son olarak arka planda çalışma seçeneğini aktif etmenizle birlikte sorun ortadan kalkacaktır. Android bildirim sorununun bir başka yolu daha vardır. Oda şöyledir;
  • Android bildirim sorununu çözmenin bir yolu da, uygulama bildirimlerini aktif etmektir. Bu çoğu telefonda aktiftir ama yine de bir kontrol etmekte fayda vardır. Bunu kontrol etmek için ise uygulamalar kısmından bildirim seçeneğine tıklayınız. Daha sonrası ise bildirim yönetimi kısmından bildirim almak istediğiniz uygulamayı seçin ve izin verip bildirim almaya başlayın. Bu basit yollarla birlikte sizin için önemli olan e-postaları, gündem haberlerini ve sosyal medyadan gelen bildirimlerinizi kaçırmamış olacaksınız.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı