BM: Keşfedilmeyen 1.7 milyon virüs var!

Birleşmiş Milletler (BM) tarafından yapılan araştırmaya göre; henüz keşfi yapılmamış olan, doğada serbest hâlde 1.7 milyon virüs bulunuyor. Üstelik bu virüslerin 1 milyonundan fazlası Covid-19 gücünde.

on

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BM (Birleşmiş Milletler) çatısı altında görevlendirilen 22 uzmanın bulunduğu ekip, dünyaya korku verecek bir açıklamada bulundu. Bilim insanlarının yaptığı araştırmanın sonuçlarında, henüz keşfedilmemiş olan doğada 1.7 milyon virüsün bulunduğunun değerlendirildiği belirtiliyor.

1 milyonu Covid-19 gibi güçlü ve etkili

BM (Birleşmiş Milletler) ekibinin yaptığı araştırmanın sonuçlarında en dikkat çekici bölüm ise, doğadaki virüslerin etkisiyle ilgili bölüm oldu. Yapılan çalışmanın sonucunda 1,7 milyon serbest virüsün en az 1 milyonunun dünyada hızlı bir şekilde yayılan ve 3 milyon insanın yaşamını yitirmesine neden olan yeni tip koronavirüs (Covid-19) ile aynı etkiye sahip olduğu ortaya çıktı.

Tedbir alınmalı

Bilim insanları, dünyanın artık salgınlar karşısında reaksiyon gösteren politikaları bırakıp tedbir alan politikalar üretmesi gerektiğini belirterek, tedbirli davranılarak “Pandemi Çağı”ndan çıkılabileceğini kaydediyor.