Clubhouse kullanıcıları artık para kazanacak!

Clubhouse kullanıcılarının artık direkt olarak para kazanabileceği öğrenildi.

clubhouse2

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Clubhouse son dönemde en popüler sosyal medya platformlarından biri haline geldi. Söz konusu sosyal medya platformu, kullanıcıların direkt olarak para kazanabilmeleri için yeni bir sistemi hayata geçirdi. Clubhouse uygulamasında artık içerik üreticilerine direkt olarak para yollanabilecek.

1 milyar dolardan fazla piyasa değerine sahip olan Clubhouse’da ödeme yapabilmek için kullanıcılara ait profillerde yer alan “Para Gönder” bölümüne tıklamak gerekecek. Söz konusu sosyal medya platformu, kullanıcılara öncelik veren bir sistem yaratacağına dair söz vermişti. Söz konusu sistem ile Clubhouse odalarında moderatörlük görevini üstlenen kullanıcıların para kazanmaları sağlanacak.

Test edilecek

Yeni sistem ilk aşamada az sayıda içerik üreticisiyle test edilecek. Tüm kullanıcıların para gönderebileceği ancak tüm içerik üreticilerinin hızlı bir şekilde gelir elde edemeyeceği belirtildi. Konuya ilişkin açıklamada bulunan Clubhouse, söz konusu özelliğini ilk olarak az sayıda içerik üreticisi ile test edileceğini bildirdi. Sosyal medya platformu, daha sonra bu özelliğin tüm kullanıcılar için geçerli olacağını ifade etti.

Clubhouse pay almayacak

Clubhouse, kullanıcıların gönderdiklerini paranın tamamen içerik üreticilerine iletileceğini duyurdu. Yani Clubhouse söz konusu parada hiçbir şekilde paya sahip olmayacak. Para gönderme işleminin yapılabilmesi için sadece ufak miktarda bir paraya gerek olacak.

Farklı sistemler de hayata geçirilecek

Clubhouse tarafından yapılan açıklamada, kullanıcıların gelir elde etmeleri için farklı sistemlerin de hayata geçirileceği ifade edildi. Birçok sosyal medya platformu, kullanıcıların nasıl gelir elde edebileceği konusunda değerlendirme sürecine başlamıştı. Facebook ve Twitter tarafından farklı yöntemler denendi ancak Clubhouse, kullanıcılarına gelir kapısı açan ilk uygulamalardan biri haline geldi.

Clubhouse nedir?

2020 senesinde hayata geçirilen Clubhouse, sesli sohbet içeriğine sahip bir sosyal medya platformudur. Sadece davetiye aracılığıyla kullanılabilen Clubhouse uygulamasında hiçbir şekilde görüntülü sohbet, fotoğraf paylaşımı, beğeni, yorum veya yazılı mesaj gönderme gibi seçenekler bulunmuyor.