TikTok’un sahibi de oyun sektörüne giriyor!

Popüler sosyal medya uygulaması olan TikTok'un sahibi ByteDance şirketinin, Bir MOBA oyunu olan Mobile Legends: Bang Bang'i geliştiren teknoloji firması Moonton Technology'yi satın aldığı belirtildi.

tiktok_oyun_sektörüne_girdi

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Özellikle Espor’un popüler oyunlarından olan ve dünya çapında milyonlarca oyuncunun yıllarını harcadığı Mobile Legends’in TikTok tarafından satın alındığı kaydedildi. İlk defa 2016’da Çin’de “Douyin” adıyla piyasaya sürülen TikTok, 5 yıl içinde dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından biri oldu. ByteDance’ın sahibi olduğu TikTok her geçen yıl daha da büyüdü. Dünya çapında popüler olan League of Legends oyununun benzeri olan Mobile Legends oyununu satın alan TikTok’un, Pubg Mobile’ı geliştiren Tencent Games ile bir rekabete girmeyi planladığı kaydedildi.

Artık TikTok’un sahibi de oyun piyasasında!

Mobile Legends oyununun, ByteDance şirketinin video oyunları birimi Nuverse tarafından satın alındığı vurgulandı. Mobile Legends: Bang Bang adlı oyunu üreten oyun Moonton Technology’nin Nuverse şirketi tarafından satın alındığı kaydedildi. Yapılan satın alma işleminin 4 milyar doları bulduğu aktarıldı. Video oyunları stüdyosunu satın alan TikTok’un sahibi ByteDance şirketinin oyun sektöründe önemli işlere imza atmayı istediği belirtildi.

TikTok’un önlenemz yükselişi

Bir MOBA oyunu olan “Mobile Legends: Bang Bang’in” yaratıcısı olan Moonton Technology’yi eski bir Tencent çalışanının kurduğunun altı çizildi. Dünyanın en prestijli oyun şirketlerinden olan Tencent Games ile açıkça rekabete giren ByteDance şirketinin sonraki adımı merak ediliyor. Bu satın alma sonucunda mobil oyun Mobile Legends’in gelecekte daha popüler bir oyun haline dönüşebileceği belirtiliyor. 2016’da Çin’de piyasaya sürülen ve daha kolay pazarlanması amacıyla TikTok ismi verilen uygulama, yaşlısından gencine birçok farklı sosyo-kültürel çevrede yetişen insanlar tarafından kullanılıyor. ABD’nin eski Bakanı Donald Trump, siyasi meselelerden dolayı geçen yıl TikTok’u yasaklayacaklarını duyurmuştu.