Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Teknoloji

8 Ocak 2021 Cuma 09:52:32

WhatApp’ın zorbalığına kullanıcılardan tepki geldi! Elon Musk’tan yeni uygulama önerisi geldi!

WhatsApp’ın “veri paylaşmayı” zorunlu hale getirmesi üzerine tepkileri üzerine çekerken ünlü iş insanı Elon Musk, WhatsaApp’a alternatif olacak başka bir mesajlaşma programını önerdi.

WhatsApp’ın duyurduğu yeni gizlilik bilgileri üzerine tepkiler çığ gibi büyüdü. Bugün yürürlüğe girecek gizlilik ilkelerine göre Facebook’un bünyesinde bulunan WhatsApp, kullanıcılara kişisel bilgilerini paylaşma zorunluluğunu getiriyor. Buna göre kullanıcının özel bilgilerini içeren veriler hem bağlı şirketler hem de Facebook tarafından ulaşılabilir hale gelecek. WhatsApp’ın bu politikası üzerine kullanıcılardan tepki yağdı.

SpaceX ve Tesla’nın kurucusu olan Elon Musk, WhatsApp’ın bu dayatmasına karşı farklı bir mesajlaşma programını önerdi. WhatsApp’ın “veri paylaşımı” kararının ardından Twitter’dan bir paylaşımda bulunan Musk, Signal adlı mesajlaşma programının kullanılmasını tavsiye etti. Signal uygulamasının, görüntülü ve sesli aramaya izin veren ve açık kaynak kodu kullanan bir uygulama olduğu belirtiliyor.

Signal’e duyulan güvenin nedeni ne?

Programı kullananların bilgilerini şifreli olarak saklayan Signal programının Windows, Mac, Android ve İOS’u desteklediği belirtiliyor. Signal’in kurucularının kriptograf Moxie Marlinspike ve WhatsApp’ın kurucularından biri olan Brian Acton olduğu bildirildi. Analist Edward Snowden ile Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’in de Signal’e destek veren isimler olduğu biliniyor. Signal’e duyulan güvenin nedeninin açık kaynaklı olması ve bağışlarla finanse edilmesi olduğu belirtiliyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı