Yaptıkları ve açıklamaları ile sosyal medya fenomeni haline gelen eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek bu defa sert kayaya çarptı.

TELE1 spikeri Ülkü Çoban, kendisini hedef gösteren eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e, Fetullah Gülen ile cevap verdi.

Gökçek’in FETÖ elebaşısı Fethullah Gülen’i övdüğü videoyu paylaşan Ülkü Çoban sosyal medyanın da gündemi oldu.

Melih Gökçek, katıldığı bir televizyon programında “Ankapark’taki dinozorları ben almadım, Mansur Yavaş depodan çıkardı” ifadelerini kullanmış ve TELE1 spikeri Ülkü Çoban ise, Gökçek’in “ölü projesi”ni Gece Bülteni’nde anlatmıştı.

Bu haber üzerine Ülkü Çoban’ı hedef alan Melih Gökçek, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Kadın spiker son derece cahil… Haberi cazip hale getirmek için ukelaca bir gülüş atıyor. Olayı kavramaktan kilometrelerce uzak. Kızım senden spiker değil olsa olsa televizyon soytarısı olur. İş bulamıyorsan sana bir sirkte iş bulabilirim” demişti.

Melih Gökçek'e Yumurta Atan 2 Kadına Ceza Yağdı

Melih Gökçek'in paylaşımına ise Ülkü Çoban, Gökçek’in Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşısı Fethullah Gülen’i överek, Türkçe Olimpiyatları’nda Gülen’e “teşekkür” ettiğini hatırlatarak “‘Türkçe Olimpiyatlarının açılışındayım, atmosfer müthiş’ diyen ben değildim. Gülen’e ‘değerli büyüğümüz’ diyen yine kendisiydi" diyerek cevap verdi.

Ülkü Çoban'ın sosyal medyada destek ve alkış alan Gökçek cevabı şöyle oldu;

Akbank ve 2 Kamu bankası açıkladı! Bankalarda hesapları olanlara 90.000 TL ödenecek! Bugün son! Akbank ve 2 Kamu bankası açıkladı! Bankalarda hesapları olanlara 90.000 TL ödenecek! Bugün son!

“‘Türkçe Olimpiyatlarının açılışındayım, atmosfer müthiş’ diyen ben değildim. Gülen’e ‘değerli büyüğümüz’ diyen yine kendisiydi.

Ben sordum, siz neden görevden alındınız?

Biz sizden bahsederken gülümseyebiliyoruz. Peki siz, biz size geçmişi hatırlattığımızda gülebiliyor musunuz? O günleri gülerek hatırlayabiliyor musunuz? Sorularımıza cevap verebiliyor musunuz?”

ÜLKÜ ÇOBAN KİMDİR?

Ülkü Çoban kimdir? KRT sunucusu Ülkü Çoban kaç yaşında, nereli? Ülkü Çoban hayatı ve biyografisi! - Haberler

20 Ocak 1984 tarihinde doğan Çoban, eğitiminin lise yıllarını Kabataş Erkek Lisesi'nde tamamladı ve 2002 yılında mezun olduğu lisenin ardından İstanbul Üniversitesi Radyo ve Sinema Bölümü'nü 2008 yılında bitirdi.

Kariyerinde birçok yerde çalışan Çoban, 2015 yılında Yurt TV'de haber spikerliği ve 2 sene de gazetenin muhabirliğini üstlendi.

2017 yılında Flash TV'ye transfer olan isim spikerliğe devam etmiş son adresi ise KRT TV olmuştu.