Günümüzün birçoğunu ellerimizde telefon, sevdiklerimizle mesajlaşarak ya da sesli ve görüntülü arama yaparak geçiriyoruz. Geçtiğimiz sene Mart ayından beri içinde olduğumuz pandemi sebebiyle sevdiklerimizden, arkadaşlarımızdan, ailelerimizden ve akrabala

Günümüzün birçoğunu ellerimizde telefon, sevdiklerimizle mesajlaşarak ya da sesli ve görüntülü arama yaparak geçiriyoruz. Geçtiğimiz sene Mart ayından beri içinde olduğumuz pandemi sebebiyle sevdiklerimizden, arkadaşlarımızdan, ailelerimizden ve akrabalarımızdan uzak kaldık. Uzakları yakın etmek ve bir parça olsun özlem giderebilmek için de telefonlarımız ile sık sık mesajlaşmaya başladık. Mesajlaşmanın yanında saatler süren sesli arama ve sık sık yapılan görüntülü arama da eklendi. Tüm bu yaptığımız aktiviteleri telefon markamız, modelimiz ne olursa olsun çoğunlukla WhatsApp uygulaması üzerinden yapıyorduk. Ancak WhatsApp'ın yeni uygulamaya koymaya karar verdiği WhatsApp sözleşmesinden sonra işler biraz değişti. WhatsApp getirdiği yeni gizlilik kullanıcı sözleşmesi ile konuşmaları okuyabileceğini ve aramaları dinleyebileceğini söyledi. Hatta öyle ki, WhatsApp uygulaması üzerinden gönderdiğimiz fotoğraf ve videoları da dilediği gibi görebilecekmiş. Tüm bu yaşanan durumları ve getirilen güncellemeri gören WhatsApp kullanıcıları, WhatsApp sözleşmesini reddedeceklerini ve WhatsApp kullanmayı bırakıp, WhatsApp uygulamasına muadil olan bir uygulamaya geçeceklerini belirttiler. WhatsApp kullanıcıları, WhatsApp özelliklerini taşıyan ve WhatsApp muadili olabilecek mesajlaşma ve arama uygulamalarını araştırmaya başladı. Birçok seçenek ile karşılan WhatsApp kullanıcıları, en çok önerilen ve indirilen Telegram uygulamasını araştırmaya başladı. Telegram uygulaması oldukça ilgi görüyor. Rekor kıran indirme sayısı ile Telegram, yeni WhatsApp olacağa benziyor. Birçok kişinin telefonunda şimdiden WhatsApp yerine Telegram geldi bile. Telegram uygulamasının ücretsiz ve erişilebilir olması, kullanıcıları cezbetti. Peki, Telegram nedir ? Telegram uygulamasının özellikleri nelerdir ? Telegram uygulamasında mesajlar şifreleniyor mu ? Telegram uygulaması mesajları okuyor mu, aramaları dinliyor mu ? Telegram uygulaması nereden ve nasıl indirilir ? Telegram ücretsiz mi ? Telegram indir !Telegram Nedir ?

Telegram uygulaması bir mesajlaşma uygulamasıdır. Telegram uygulaması ile mesajlaşma dışında sesli arama ve görüntülü arama da yapabiliyorsunuz. Telegram uygulamasının en güzel tarafı ise gizliliğin çok önemsenmesidir. Telegram uygulamasını WhatsApp uygulamasından ayıran en önemli özellik, mesajların uçtan uca şifreleniyor olmasıdır. Yani attığınız mesajlar siz ve karşı taraf arasında kalır ve 3. bir kişi tarafından kesinlikle okunamaz. Aynı şekilde arama içinde geçerlidir. Telegram uygulaması üzerinden yapacak olduğunuz herhangi bir sesli arama ve herhangi bir görüntülü arama sadece siz ve karşı taraf arasında kalır. Telegram'da mesajlar ve aramalar dinlenmez, okunmaz. Telegram uygulaması, WhatsApp'ta bulunan çoğu özelliği barındırır. Telegram uygulaması üzerinden sevdiklerinizle, arkadaşlarınızla, ailenizle ya da okul, iş arkadaşlarınızla dilediğiniz gibi emojilerle konuşabilirsiniz. Mesajlaşmalarınıza ekleyeceğiniz hazır olan ve sizin hazırlayacağınız özel çıkartmalar ile konuşmalarınızı daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.

Telegram uygulamasında ister telefon numanızı vererek ister telefon numarası vermeden görüşme, konuşma yapma şansınız vardır. Telegram uygulamasında var olan özellik sayesinde Telegram uygulaması kendisi bile kullanıcılarının mesajlarını okuyamıyor. Bulut tabanlı mesajlaşma özelliği ile istediğiniz uygulama ve ekran anında, beklemeden ekranınıza gelir. Ayrıca Telegram uygulamasında karşınızdaki kişi konuşmanın veya attığınız video ve fotoğrafın ekran görüntüsünü alırsa, size karşı tarafın ekran görüntüsü aldığına dair bildirim verir.

Telegram uygulamasını tıpki WhatsApp uygulamasında olduğu gibi bilgisayarınızdan da masaüstü olarak kullanabilirsiniz. Telegram uygulaması tamamen ücretsizdir. Telegram uygulaması ile ücretsiz olarak görüntülü ve sesli mesaj araması yapabilirsiniz. Telegram uygulamasının bir diğer özelliği de, uygulamada son görülme özelliği kapalıdır. Bu sayede her anlamda gizlilik ve rahatlık sizleri bekliyor.

Telegram Uygulamasını Nereden ve Nasıl İndirebiliriz ? Telegram Ücretsiz Midir ?

Telegram uygulaması ücretsizdir. Telegram uygulamasını herhangi bir ücret ödemeden, ücretsiz bir şekilde telefonunuza, tabletinize ya da bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Telegram uygulamasını AppStore veya Google Play Store'dan ücretsiz olarak dilediğiniz teknolojik aracınıza indirebilirsiniz. Telegram uygulamasına çok kolay kayıt olabilirsiniz. Telegram uygulamasına uygulamayı ücretsiz olarak indirdikten sonra telefon numaranız ile kayıt olabilirsiniz. Sonrasında doyasya mesajlaşmanın tadını, gizlilik ön planda olarak özgürce çıkarın !