Geçtiğimiz günlerde WhatsApp'ın kullanıcılarına sunduğu yeni zorunluluk yüzünden birçok WhatsApp kullanıcısı, WhatsApp uygulamasını kullanmayı bıraktı. Gün geçtikçe kullanıcısı azalan WhatsApp uygulamasına muadil pek çok iletişim uygulaması ortaya çıktı.

Geçtiğimiz günlerde WhatsApp'ın kullanıcılarına sunduğu yeni zorunluluk yüzünden birçok WhatsApp kullanıcısı, WhatsApp uygulamasını kullanmayı bıraktı. Gün geçtikçe kullanıcısı azalan WhatsApp uygulamasına muadil pek çok iletişim uygulaması ortaya çıktı. Mesajlaşma, sesli arama, görüntülü arama ve medya gönderimi yapan uygulamalar birbirleriyle adeta kullanıcı alma yarışı içerisine girdi. WhatsApp yıllardır en çok kullanıcısı olan ve en çok talep edilen uygulamalar arasında yer alıyor. WhatsApp uygulaması öyle ki, uygulama gibi değil de daha çok her telefonda olan bir özellik gibi oldu. Kullanıcılar sms yerine WhatsApp üzerinden mesajlaşmayı hatta normal arama yerine WhatsApp üzerinden aramayı tercih ediyor. WhatsApp sadece internet aracılığıyla çalıştığı için kişiler de fatura, paket ve tariflerinden kullanmadan kolaylıkla arama ve mesajlaşma ihtiyaçlarını giderebiliyorlar. Ancak WhatsApp yeni getirecek olduğu gizlilik sözleşmesi yüzünden pek çok kullanıcısını kaybetmeye başladı. Aktif kullanıcılarını kaybeden WhatsApp'a muadil pek çok yeni mesajlaşma ve arama uygulaması da piyasaya çıktı. WhatsApp'a muadil olarak gösterilen sayısız uygulama var. WhatsApp'a muadil olarak ilk sırada Telegram uygulaması gösteriliyor. Telegram'ın yanında Bip'te en çok talep gören uygulamalar arasında yerini aldı. Kullanıcılar, WhatsApp'ı silmeyi düşünse de WhatsApp'ta olan konuşma geçmişlerini silmek istemiyor. WhatsApp konuşma geçmişlerinde önemli bilgiler bulunduran kişiler uygulama arası değişiklik sırasında, konuşmaların nasıl aktarılacağını araştırmaya başladı. Telegram kullanmaya başlayan kişiler, WhatsApp konuşma geçmişlerini nasıl Telegram'a taşıayacaklarını araştırıyor. Telegram'a konuşma geçmişi aktarmak oldukça kolay. Telegram'a WhatsApp konuşma geçmişi nasıl taşınır ? WhatsApp'taki mesajlar nasıl Telegram'a aktarılır, tanışır ?

Telegram'a WhatsApp konuşma geçmişini aktarmak !

WhatsApp'ın getirdiği yeni gizlilik politikası sonucunda WhatsApp kullanan aktif kullanıcılar, WhatsApp kullanmayı bırakarak başka iletişim uygulamalarına geçiş yapmaya başladı. WhatsApp kullanan kullanıcıların yoğun olarak seçtiği ve geçiş yaptığı uygulama ise Telegram oldu. Yıllardır var olan ve kullanıcılarına hizmet veren Telegram, WhatsApp'ın gizlilik sözleşmesi kararından sonra popüler oldu diyebiliriz. Telegram'a geçiş yapmak isteyen, geçiş yapmayı düşünen ya da geçiş yapan kişiler ise WhatsApp konuşmalarına ne olacağını merak ediyor. WhatsApp'ı yıllardır kullanan kullanıcılar, yıllar içerisinde biriktirdiği konuşma geçmişlerini, sohbetlerini silmek istemiyor. WhatsApp'ta kalan konuşma geçmişlerini, mesajlarını, fotoğraf ve videolarını Telegram'a taşımak isteyen kişiler araştırmaya başladı. Telegram'a WhatsApp'tan konuşma geçmişi aktarmak nasıl oluyor ? WhatsApp'taki konuşmalarımı nasıl Telegram'a aktarabilirim ? WhatsApp konuşmaları Telegram'a aktarılıyor mu ?WhatsApp konuşmaları Telegram'a nasıl aktarılır ?

WhatsApp konuşmalarını, Telegram uygulamasına aktarmak isteyen kişilerin neler yapacağını adım adım sıraladık. Telegram'a WhatsApp konuşmalarını taşımak için iPhone veya Android telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını açmanız gerekmektedir.

Sonrasında açmış olduğunuz WhatsApp uygulamasından Telegram’a taşımak istediğiniz sohbeti açmanız gerekiyor.

WhatsApp'taki taşımak istediğiniz kişi sohbetinin adına ya da taşımak istediğiniz grup sohbetine tıklamalısınız. Tıkladıktan sonra açılan menüden sohbeti dışarı aktar seçeneğine tıklayın.

Bir sonraki adım olarak ise WhatsApp'tan Telegram'a taşımak istediğiniz sohbetlerinizi isterseniz fotoğraf ve videoları dahil ederek aktarma şansınız mevcuttur. Ancak sadece WhatsApp konuşmalarını, mesajlaşmaları aktarmak istiyorsanız bu da mümkündür. Açılan ekrandan medyasız ya da medyayı dahil et seçenekleri arasında seçim yaparak, WhatsApp konuşmalarınızı Telegram'a aktarabilirsiniz.

Yapacağınız bu işlemden sonra karşınıza gelecek olan paylaş menüsünden ise Telegram uygulamasını seçmeniz gerekiyor. Telegram uygulamasını seçtikten sonra sohbet geçmişlerinizi aktarmak istediğiniz Telegram sohbetini seçmelisiniz. Ve yapmanız gereken son adım oldukça basit. Son adım olarak açılan ekrandan 'içe aktar' seçeneğine tıklamanız ve son adımı tamamlamanız gerekmektedir. Yukarıda belirtilen adımları belirtilen sıra ile yaptıktan sonra WhatsApp konuşma geçmişlerinizi, fotoğrafları, videoları hatta ses kayıtlarını Telegram'a taşımış oluyorsunuz.