Şarkılar Bizi Söyler Kibariye Kimdir? Kibariye Kaç Yaşında? Nereli?

Ekran Resmi 2021-03-10 23.51.05

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kanal D ekranlarının yeni eğlence programı Şarkılar Bizi Söyler, 3. bölümü ile ekranlara gelmeye hazırlanıyor. 11 Mart Perşembe akşamı yeni bölümünü yayınlayacak olan Şarkılar Bizi Söyler programına ünlü isimler konuk olmaya devam ediyor. Her hafta farklı ve sevilen isimleri konuk alan Şarkılar Bizi Söyler, bu hafta dört ünlü ismi konuk alacak. Şarkılar Bizi Söyler programına 3’ü kadın 1 erkek sanatçı katılacak. Programın bu haftaki konukları belli oldu. Şarkılar Bizi Söyler programına konuk olan isimler arasında ünlü şarkıcı Kibariye’de var. Peki, Şarkılar Bizi Söyler Kibariye kimdir? Kibariye kimdir? Kaç yaşında?

Sibel Can, Hakan Altun ve Hüsnü Şenlendirici’nin yeni şarkı programı Şarkılar Bizi Söyler’e bu hafta konuk olacak olan isimler belli oldu. Şarkılar Bizi Söyler programına Kibariye, Nilgün Belgün, Kutay ve Niran Ünsal konuk olacak. Programa konuk olan isimlerin hepsi birbirinden yetenekli ve sevilen isimler. Şarkılar Bizi Söyler programına konuk olan bir isim ise diğerlerine kıyasla daha çok ilgi görüyor. Yıllardır sahnelerde olan ve hayat hikayesi ile dinleyicisinin gönlünde taht kuran Kibariye’nin kim olduğu, yaşı merak edildi. Sesinin güzelliği ve yüreklere işlemesiyle tanınan ünlü şarkıcı Kibariye’nin kızı, annesi de araştırılıyor. Peki, Kibariye kimdir? Nereli?

Kibariye Kimdir?

Senelerdir televizyon ekranlarında severek izlenen ve dinlenen ünlü şarkıcı Kibariye hakkında merak edilen pek çok şey var. Yıllardır ekranlarda olmasına rağmen yaşlanmayan ve enerjisinden bir şey kaybetmeyen Kibariye’nin yaşı en çok merak edilenler arasındadır. Kibariye, 10 Ağustos 1960 yılında Manisa’nın Akhisar ilçesinde doğmuştur. 60 yaşında olan Kibariye, Manisalıdır. Kibariye’nin gerçek adının Kibariye olup olmadığı da merak ediliyor. Ünlü şarkıcı Kibariye’nin sahne adı Kibariyedir ancak gerçek adı Kibariye değildir. Kibariye’nin gerçek adı Bahriye Tokmak’tır. Yıllardır sahnede Kibariye ismini kullanan Bahriye Tokmak, Kibariye olarak tanınıyor. Kibariye, 8 kardeşin en büyüğüdür. Kibariye’nin anne ve babası pamuk ve tütün toplayıcılığı yapıyordu. Maddi açıdan sıkıntı yaşayan Kibariye ve ailesi, oldukça zor şartlarda yaşıyordu. Geçim sıkıntısı yaşayan Kibariye hiç okula gitmedi. Okula gidemeyen Kibariye anne babasına işlerde yardım ediyordu. Bunun yanında Kibariye Akhisar’da bir gazinoda sahne almaya başladı. Akhisar’da Gazinoda sahne alan Kibariye, yakın arkadaşının yardımı ile İzmir’deki bir pavyona sahne almak için gitti. 1974 yılında İzmir’deki bir pavyona sahne almak için giden Kibariye’nin sesi beğenilse de fiziği ve dış görünüşü yüzünden gazino sahipleri, Kibariye’yi işe almadı. 2 sene geçtikten sonra o alınmadığı sahnede, şarkı söylemeye başladı.

İzmir Fuarı’nda sahne alan Kibariye’yi Muzaffer Özpınar keşfeder. Muzaffer Özpınar’ın Kibariye’yi keşfetmesiyle İstanbul’da Stardust gazinosunu çalıştıran Turgut Akyüz, Kibariye’yi dinlemek ister. Turgut Akyüz’ün teklifiyle İzmir’den İstanbul’a gelen Kibariye’nin sesi çok beğenilir. Turgut Akyüz’ün Kibariye’nin sesini beğenmesiyle Kibariye, Kibariye Stardust gazinosunda sahne almaya başlar. Kibariye’nin pek çok jüri deneyimi ve program sunuculuğu da olmuştur. Tüm bunların yanında müzik alanında oldukça başarılı işlere imza atmıştır.

Kibariye’nin özel hayatı da merak edilenler arasındadır. 60 yaşında olan Kibariye, 21 Aralık 1979’da taksi şoförü Tunay Ürek ile evlenmiştir. 19 yaşında Tunay Ürek ile evlenen Kibariye eşinden boşanmıştır. İlk evliliğinden çocuğu olmayan Kibariye, 1999 yılında yeniden evlenmiştir. Kibariye ikinci evliliğini Ali Küçükbalçık ile yapmıştır. Kibariye’nin Ali Küçükbalçık ile evliliğinden Birgül adında bir kızı vardır. Kibariye’nin kızı Birgül, geçtiğimiz sene evlenmiştir ve çocuğu olmuştur. Kibariye’nin boyu 1.54 metredir.

Kibariye’nin Albümleri

Kimbilir (1981)
Aşkın Adresi (1982)
Gelin Ağıtı (1982)
İşte Kibariye (1983)
Hayat Merdiveni (1985)
Kibariye (1986)
Romanika (Sabredemedim) (1986 – Harika Müzik)
Hançer (İyimserim) (1987)
Sevmenin Bedeli (1987)
Avustralya Konseri (1988)