Şarkılar Bizi Söyler’e Orhan Gencebay Konuk Oluyor! Orhan Gencebay Kimdir? Kaç Yaşında?

orhan-gencebay-kimdir
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2018-03-11 07:18:43Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kanal D ekranlarında yayınlanmaya başlayan ve geçtiğimiz hafta ilk bölümünü yayınlayan Şarkılar Bizi Söyler eğlence programına bu hafta sürpriz isimler konuk oluyor. Bolca şarkı ve türkü söylenen ama aynı zamanda da eğlence içeren yeni televizyon programı Şarkılar Bizi Söyler, bu hafta ikinci bölümünü yayınlayacak. İkinci bölümü ile izleyicisi karşısına gelmeye hazırlanan eğlence programının bu haftaki konukları belli oldu. Sesi ve güzelliği ile yıllardır hayatımızda önemli bir yer edinen Sibel Can, aşkın ve romantizmin babası olarak bilinen Hakan Altun ve klarneti konuşturan adam Hüsnü Şenlendirici programın sunucuları arasındadır. Üç dev sanatçının sunumuyla gerçekleşen Şarkılar Bizi Söyler, bu haftaki yayınlayacağı ikinci bölümünden itibaren sürpriz ve ünlü konukları davet etmeye başlayacak. Şarkılar Bizi Söyler’in bu haftaki konukları arasında efsane bir isim var. Şarkılar Bizi Söyler’e fantezi müziğin babası, arabeskin kralı Orhan Gencebay konuk oluyor. Orhan Gencebay’ın konuk olduğu Şarkılar Bizi Söyler programı, 4 Mart Perşembe günü Kanal D ekranlarında olacak. Peki, Orhan Gencebay kimdir? Kaç yaşında?

Kanal D’nin yeni eğlence programı 24 Mart Perşembe günü başladı. Geçtiğimiz hafta ilk bölümünü yayınlayan Şarkılar Bizi Söyler, bu hafta ikinci bölümü ile izleyenlerinin karşısına gelmeye hazırlanıyor. Şarkılar Bizi Söyler’e bu hafta konuk olacak isimler belli oldu. Sibel Can, Hakan Altun ve Hüsnü Şenlendirici’nin sunduğu programa ünlü oyuncu Şafak Sezer ve arabesk müziğin aranan ismi Orhan Gencebay konuk oluyor. Orhan Gencebay’ı yeniden ekranlarda görecek olan izleyenler heyecanlandı. Orhan Gencebay’ın yıllara meydan okuyan sesi ve yakışıklılığı ile izleyenler araştırmaya başladı. Fantezi müziğin kralı olan Orhan Gencebay kimdir? Kaç yaşında?

Orhan Gencebay Kimdir?

Şarkıları ve eşsiz sesiyle yıllardır hayatımızda olan Orhan Gencebay’ın gerçek adı Orhan Kencebay’dır. Daha uyumlu olduğu ve dinleyenlerin daha iyi aklında kaldığı için sahnede Gencebay olarak kullanmaya başlamış ve öyle kalmıştır. Orhan Gencebay, 4 Ağustos, 1944 yılında Samsun’da doğmuştur. Orhan Gencebay 76 yaşındadır. 76 yaşında olan Orhan Gencebay, Samsunludur. Henüz çocuk yaştayken müziğe başlayan Orhan Gencebay, 6 yaşında müzikle ilgilenmeye başlamıştır. 7 yaşında bağlama çalmayı öğrenen Orhan Gencebay sonrasında Türk halk müziği dersleri almaya başlamıştır. 10 yaşında ilk beste çalışması olan Kara Kaşlı Esmerdi Kim Bilir Kimi Sevdi isimli eseri yapan Orhan Gencebay daha pek çok başarıya imza atmıştır.

Orhan Gencebay henüz 14 yaşındayken İlk profesyonel bestesi “Ruhumda Titreyen Sonsuz Bir Alevsin” adlı bestesini yapmıştır. 16 yaşında caz ve rock müzik ile ilgilenmeye başlayan Orhan Gencebay, bunun üzerine de çeşitli eğitimler almıştır. Orhan Gencebay, Türkiye’nin ilk konservatuarı ve eski adı Dârülelhan olan İstanbul Belediye Konservatuvarı’nda eğitim almış ve mezun olmuştur. Orhan Gencebay, 1960’larda yayılan Türk müziği tarzının yaratıcı ve öncülerindendir. Orhan Gencebay, Azize Gencebay ile yıllar önce evlenmiştir. Orhan Gencebay’ın eski eşi Azize Gencebay’dan bir tane çocuğu vardır. Orhan Gencebay’ın ilk evliliğinden Altan Gencebay adında bir oğlu vardır. Sonrasında Sevim Emre ile evlenen Orhan Gencebay, Sevim Emre ile olan beraberliğinden de bir erkek çocuğu olmuştur. Orhan Gencebay ve Sevim Emre’nin 1 tane Gökhan adında oğlu vardır. Orhan Gencebay ve Sevim Emre hala evlidir. 76 yaşındaki Orhan Gencebay’ın boyu 1.73 metre ve 68 kilodur.

Orhan Gencebay Albümleri

Musalla Taşı (1972)
Bir Teselli Ver (1972)
Kervan Plakçılık
Batsın Bu Dünya (1975)
Hatasız Kul Olmaz (1976)
Sarhoşun Biri (1976)
Benim Dertlerim (1978)
Yarabbim (1979)
Aşkı Ben Yaratmadım (1980)
Ben Topraktan Bir Canım (1981)
Kördüğüm (1981)
Bir Damla Mutluluk (1982)
Leyla ile Mecnun (1983)
Dil Yarası (1984)
Beni Biraz Anlasaydın (1985)
Cennet Gözlüm (1986)
Akma Gözlerimden (1987)
Emrin Olur (1988)

Yorumlar kapalı.