Temel Kotil kimdir? TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil sn dakika gelişmelerinde Temel Kotil sağlık durumu çok merak ediliyor.  Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) baş ismi olan TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil sosyal medya hesabından koronaya yakalandığını v

Temel Kotil kimdir? TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil sn dakika gelişmelerinde Temel Kotil sağlık durumu çok merak ediliyor. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) baş ismi olan TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil sosyal medya hesabından koronaya yakalandığını ve evde karantina da olduğunu açıkladı. Kovit belirtileri aşıması akabinde sağlık ekiplerine başvuran Temel Kotil sağlık durumu şu sıralar çok merak ediliyor.Temel Kotil sağlık durumu, Temel Kotil kimdir Ve Temel Kotil kaç yaşıda gibi soruların cevaplarını sizler için araştırdık. Dev şirket Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Genel Müdürü olan Temel Kotil Twitter hesabından son dakika yaptığı açıklama twitter da adeta gündem oldu ve Koronavirüse yakalandığını açıklarken, Temel Kotil sağlık durumu da çok konuşuldu. Koronavirü test sonucunun pozitif çıktığını açıklayan Temel Kotil'in paylaşımı şu şekilde; "Değerli dostlarım, düzenli olarak yaptırdığımız COVID-19 testimin sonucu pozitif çıktı. Hamdolsun, şu an genel sağlık durumumun iyi olmakla birlikte karantinada gözlem altında olacağım. Dualarınız ile bu süreci atlatacağım inşallah. Allah'a emanet olun."

Gözden kaçırmayın

Aman Dikkat! "Pis Kokular Geliyor!" Denildi Ve Açıklandı! Keriz Silkeleme Operasyonu Geliyor! Aman Dikkat! "Pis Kokular Geliyor!" Denildi Ve Açıklandı! Keriz Silkeleme Operasyonu Geliyor!


TEMEL KOTİL KİMDİR?Kotil, 1959 yılında Rize'de Gündoğdu beldesinin Araklı mahallesinde dünyaya geldi. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak Mühendisliği bölümünden 1983 yılında mezun olmuş, 1986'da ABD'nin Ann Arbor kentindeki Michigan Üniversitesi'nin "Uçak Mühendisliği" bölümünde yüksek lisansını, 1987'de de aynı üniversitede Makine Mühendisliği dalında ikinci yüksek lisansını, 1991’de de yine Michigan Üniversitesinde “Makine Mühendisliği" bölümünde doktorasını tamamlamıştır.Kotil, 1991-93 yılları arasında İTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesinde Havacılık ve İleri Kompozit Laboratuvarlarının kuruculuğu ve yöneticiliğini yapmıştır. İTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesinde Yardımcı Doçent ve Doçent olarak hizmet veren Kotil, aynı fakültede Bölüm Başkan Yardımcılığı ve 1993–94 yıllarında da Fakülte Dekan yardımcılığı görevlerini yürütmüştür.İstanbul Büyükşehir Belediyesi Araştırma, Planlama ve Koordinasyon Daire Başkanı olarak görev yaptıktan sonra, 2001 yılında ABD'de Illinois Üniversitesinde misafir profesör olarak hizmet vermiş ve daha sonra New York'ta Advanced Innovative Technologies Inc.’de Araştırma ve Mühendislik Bölümü Başkanlığını yürütmüştür.İstanbul Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü'nde dersler vermektedir. Evli ve dört çocuk babası olan Kotil’in birçok araştırması ve bilimsel yayını vardır.Türk Hava Yolları kariyeri2003 yılında THY’deki kariyerine Teknik Genel Müdür Yardımcısı olarak başlamıştır.2005 yılında THY Genel Müdürlüğüne atanmıştır.2006 yılında Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir.2010 yılında Avrupa Havayolları Birliği (AEA) Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir.1 Ocak 2014 itibarı ile Avrupa Havayolları Birliği'nin (AEA) Başkanlığına seçilmiştir.[1]21 Ekim 2016 tarihi itibarıyla Türk Hava Yollarındaki görevinden ayrılıp, TUSAŞ - Türk havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. Genel Müdürlüğü görevine atanmıştır.TEMEL KOTİL SAĞLIK DURUMUTUSAŞ Genel Müdürlüğüne 2016 yılında atanan Temel Kotil kimdir kaç yaşındadır sorusunun akabinde Temel Kotil sağlık durumu hakkında açıklamalar merak edildi. Temel Kotil sağlık durumu hakkında son dakika yaptığı paylaşımda evinde olduğunu ve karantina da kaldığını belirtti.