Temizlik benim işim son bölüm yayınında olanlar ise; izlemeyen kişiler tarafından merak konusu olmaya devam etmektedir. Her hafta farklı yerden farklı yarışmacılar alan ve temizlik yapmalarını sağlayan Kadir Ezildi, zaman zaman programında temizliğin püf noktaları ile alakalı bilgiler vererek ekran başındaki seyirciyi de bilgilendirmeye özen göstermektedir. Programın formatında ise; en iyi temizlik yapan kişiyi Kadir Ezildi’nin belirlemesi gibi bir durum kesinlikle söz konusu değildir.

Programda yer alan bütün yarışmacılar yaptığı temizliğe göre birbirlerine puan vermektedir. En son puanı da yarışmacılara Kadir Ezildi vermektedir. Bu puanlamalar sonucunda ise; hafta boyunca en güzel temizliği yapan yarışmacı 1. Seçilir ve ödüllendirilir. Ancak bu süre zarfı boyunca birçok yarışmacı birbirleriyle tartışırlar ve rakiplerinin yaptığı temizliği acımasız bir şekilde eleştirmeye devam ederler.

Temizlik Benim İşim Programında Neler Oluyor?


Temizlik benim işim programında neler oluyor? Soruları her hafta gündeme gelmeye ve programı düzenli olarak takip eden kişiler tarafından sorulmaya da devam etmektedir. Haftanın ilk gününde bütün yarışmacılar toplanılarak yarışacak kişinin kim olduğu belirlenir. Bu hafta yarışacak kişilerin isimleri ise; Esra, Gözde, Neslihan, Senanur, Esma Hanım olarak belirlenmiştir. Çekilen kura sonucunda haftanın ilk yarışmacısı olarak belirlenen Neslihan Önder’in asıl mesleği ise; Basın Yayın Koordinasyon Müdürlüğü’dür.

Haftanın ilk yarışmacısı olan Neslihan Önder, temizlik konusunda kendine fazlasıyla güvendiğini ve oradaki herkesten daha iyi temizlik yapacağını söylemiştir. Diğer yarışmacılar, Neslihan Hanım evi temizlemeye başlamadan önce eski halini görmüş ve değerlendirmesini buna göre yapacağını bildirmiştir. Neslihan Hanım’a temizlemesi için verilen evde ise; birçok problem vardır. Kendisine verdiği süre zarfı içerisinde bütün evi temizleyebileceğini belirten Neslihan Önder, eve girer girmez temizlik yapmaya başlamıştır. Programın formatına göre, Kadir Ezildi’nin temizliğin tamamına yardımcı olması gibi bir durum söz konusu olmasa da yarışmacılara ara sıra taktik vermesi ve ufak tefek işlere yardımcı olması da mümkündür.

Kadir Ezildi’nin vereceği tavsiyeleri merak eden ekran başındaki seyirciler de onun söylediği ilginç karışımları her seferinde not almaktadır. İlk gün yarışmacısı olan Neslihan Hanım’ın diğer yarışmacılardan da aldığı puan tablosu ise şu şekildedir;

  • Neslihan Önder, Senanur Hanım’dan 2 puan almıştır.

  • Neslihan Önder, Esma Hanım’dan 2 puan almıştır.

  • Neslihan Önder, Esra Hanım’dan 2 puan almıştır.

  • Neslihan Önder, Gözde Hanım’dan 2 puan almıştır.


Yeni Bölümde Neler Olacak?


Yeni bölümde neler olacak? Sorusu da programı yakından takip eden kişiler tarafından sık sık sorulmaya da devam etmektedir. Programın yeni bölümde ise; yeni bir evin temizlenmesi için görev verilecek ve yarışmacının temizliği değerlendirilecektir. Kişiye verilen süre zarfında evi nasıl temizlediğine ve pis olan yerlerde leke kalıp kalmadığına dair detaylı bir değerlendirme yapılacaktır. Bazı bölümlerde yarışmacılar birbirlerini acımasız bir şekilde eleştirdikleri için tartışmaların ortaya çıkması da mümkündür.