Temmuz 2021 emekli maaşı ne zaman yatacak? İkramiye, zam, promosyon hepsi bir arada geliyor!

2021 Temmuz ayı emekli maaşı ne zaman yatacak? Zam haberleri, ikramiye haberleri milyonlarca emekli tarafından yakından takip ediliyor. İşte zamlı maaşların ödeneceği tarih…

Ekonomi 24.06.2021 - 14:06 24.06.2021 - 14:06 Volkan Arık

Temmuz ayı zam ayı olarak biliniyor ve milyonlarca emeklinin gözü kulağı Temmuz zammına çevrilmiş durumda. Emekliler Temmuz ayında hem zam hem de ikramiye alacak. Kurban Bayramında ikramiye ödemelerinin de yapılacak olmasıyla çifte maaş fırsatı emeklileri bekliyor olacak. Peki Temmuz ayı emekli maaşları ne zaman yatacak? Temmuz ayı emekli maaş zammı ne kadar olacak?

Emekli zam ayı olarak bilinen Temmuz ayı geldi. Kurban Bayramınız ve Temmuz ayına denk geliyor olması dolayısıyla emekliler bu ay adeta bayram edecek. Milyonlarca emekli vatandaş Temmuz ayında hem zam hem de ikramiye alacak. Temmuz ayını rahat geçirmek için gün sayan emekliler şimdiden Temmuz ayı emekli maaşları ne zaman yatacak sorusunun yanıtını aramaya başladı. Peki zamlı emekli maaşları ne kadar? Temmuz ayı emekli maaşları ve ikramiye ödemeleri ne zaman yatacak?

temmuz-2021-emekli-maasi-ne-zaman-yatacak-ikramiye-zam-promosyon-hepsi-bir-arada-geliyor-3

ZAMLI EMEKLİ MAAŞLARI NE KADAR?

Temmuz ayı emekli maaş zammı için geri sayım başladı. Memur emeklileri yasaya göre toplu sözleşmeyle zam alıyor ancak her 6 ayda bir son 6 aylık enflasyon farkı maaşlarına yansıyor. SSK ve Bağkur emeklileri ise doğrudan enflasyon endeksli zam alıyor. Temmuz ayında SSK ve Bağkur  emeklileri geriye dönük 6 ayda oluşan enflasyon rakamına göre emekli zammı alacak. Şu anda Haziran ayı enflasyon rakamları açıklanmadığı için Temmuz ayı emekli maaş zammı da netleşmedi. Ancak şimdiden ortaya çıkan tabloya göre emekli maaşlarına Temmuz ayında en az 232 lira zam gelecek. SSK ve bağ-kur emeklilerinin maaşlarında ise ortalama 150 250 lira arasında Yükseliş olması bekleniyor.

TEMMUZ AYI EMEKLİ MAAŞLARI NE ZAMAN ÖDENECEK?

Kurban Bayramınız kutlu olsun Temmuz ayına denk gelmesi dolayısı ile Temmuz ayında emekliler için hem maaşı hem de ikramiye fırsatı doğmuş olacak. Ayrıca Bayram öncesi emekli maaşları da erken ödeniyor. Yani 20 23 Temmuz tarihleri arasında idrak edilecek olan Kurban Bayramı öncesinde emekli maaşlarının ödenmesi bekleniyor.

temmuz-2021-emekli-maasi-ne-zaman-yatacak-ikramiye-zam-promosyon-hepsi-bir-arada-geliyor-2

EMEKLİ KURBAN BAYRAMI İKRAMİYESİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

Başta da söylediğimiz gibi emekliler Temmuz ayında adeta bayram edecek. Emekli maaş zammının yanı sıra Kurban Bayramı ikramiyesi de Temmuz ayında ödenecek. Emekli Kurban Bayramı ikramiyesi 2021 ödemelerinin Bayramdan bir iki hafta önce yapılması bekleniyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@