Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında birçok vatandaş ücret desteğinden faydalanmıştı. 1 Temmuz tarihinden itibaren başlayan normalleşme süreci ile birlikte esnaflar dükkanlarını açtı çalışanlar işlerine geri döndü. Ancak Kurban Bayramı yaklaşırken maddi anlamda zorluk çeken vatandaşlar 2021 nakdi ücret desteği ne zaman yatacak sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. Peki Temmuz ayı destek ödemesi var mı? Temmuz ayına ücret desteği yatacak mı? 2021 Temmuz ayı 1100 TL maddi destek bayramdan önce ödenecek mi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapılan son kabine toplantısı sonrasında millete sesleniş konuşmasında kısa çalışma ödeneği uygulamasına Haziran sonuna kadar devam etme kararı alındığını duyurmuştu. Nakdi ücret ödemeleri de Haziran ayı sonuna kadar uzamış da ancak şimdi vatandaşlar Temmuz ayının gelmesi ile birlikte maddi ücret desteği bitti mi uzadı mı gibi soruların yanıtını araştırmaya başladı. Peki Temmuz ayı nakdi ücret desteği var mı? Kurban Bayramı öncesinde 1100 TL nakdi ücret desteği ödenecek mi?

temmuz-ayi-1100-tl-nakdi-ucret-destegi-ne-zaman-yatacak-kurban-bayramindan-once-1100-tl-odenecek-1

2021 Temmuz ayı nakdi ücret desteği ne zaman yatacak?

Türkiye'de koronavirüsle mücadelede kademeli normalleşme süreci boyunca izne ayrılan vatandaşlar için nakdi ücret desteği ödemesi yapılıyordu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 8 Haziran tarihinde yapılan kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada nakdi ücret desteklerinin 5 Temmuz tarihinde sona erdiğini duyurmuştu. Yani 2021 Temmuz ayı nakdi ücreti ödemeleri 5 Temmuz tarihinde yatırıldı ve bundan sonra bu destek kalemi verilmeyecek.

temmuz-ayi-1100-tl-nakdi-ucret-destegi-ne-zaman-yatacak-kurban-bayramindan-once-1100-tl-odenecek-3

Temmuz ayı nakdi ücret ödemesi bitti mi?

8 Haziran tarihinde mayıs ayına ilişkin nakdi destek ödemeleri yapılmıştı. Haziran ayı nakdi ücreti ödemeleri ise 5 Temmuz tarihinde gerçekleştirildi. O tarihte nakdi ücret desteği sona erdi bundan sonra vatandaşlar bu destekten faydalanamayacak. Nakdi ücret desteği uzatıldı mı devam ediyor mu gibi soruların yanıtı da araştırılıyor ancak bu konuda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı açıklama yapmış desteklerin sona erdiğini duyurmuştu.