Zamlı maaşların netleşmesine 2 gün kala ilan365 olarak maaşlara gelecek zamları derledik. Yılın ilk yarısını kapatıp, ikinci yarısına geçmemizle birlikte 6 aylık enflasyon oranıyla zamlı maaşlar belli olacak. Temmuz ayında zam için sıraya giren Emekliler ve ek enflasyon farkı verilecek memurlara gelecek zam belli oldu. Haziran ayı enflasyon oranı açıklanmadan maaşların net değişeceği ücretler belli oldu.

Memur ve Emekliye Temmuz zammı netleşti!

Yılın ilk 6 ayı yani ilk yarısı bitmesiyle birlikte Temmuz ayında maaşlar zamlı olacak. Zam ne kadar gelirse gelsin Elektrik ve Doğalgaz zammıyla şimdiden eriyen zamlı maaşları halen az da olsa bekleyenler var. Özellikle en düşük Emekli maaşı alanlar ile, toplu sözleşmeye ek enflasyon farkı verilecek memurlar pazartesi günü açıklanacak enflasyon rakamlarını beklemeye başladı. Ancak şu an için bu rakamları beklemeye gerek yok, çünkü gelecek zam bilr ayarlı.

Enflasyon 2021 Ocak ayında 1,68 ile başlamış ve Nisanda bir kez daha 1,68 görmüştü. 3 ay ise 0,91 ve 9,89 arasında gidip gelmişti. 5 aylık enflasyon oranı 6,39 olurken, temmuz ayında gelecek enflasyon oranı 1 civarında olacağı biliniyor. Son verinin ne açıklanması hiç bir önemi olmadan memurların ek zammı ve emeklilerin enflasyon zammı resmen belli oldu!

Memurlara Temmuz 2021 zammı 3,50 Geçmeyecek

Yapılan sözleşmeye göre Memurmar, temmuz ayında yüzde 3 zam alacak. Enflasyon oranına yüzde 3 zam için bakılmıyor ancak 6 aylık enflasyon oranı yüzde 3 geçmesi durumunda ise ek zam farkı yatırılacak. Memur maaşlarında ek zam farkı ne kadar geleceği netleşti.

Memur maaşlarında gelecek ek zam 0,50 geçmiyor. Ancak enflasyon maaş farkı ise kesin yatacak. Memur maaşlarına gelecek maaş 3,50 civarında olacak. Haziran ayında çıkacak enflasyon ne olursa olsun gelecek zam 3,50 olacak.

En Düşük memur maaşı ve popüler Memur maaşları zamlı hali

En düşük memur maaşı Hizmetli maaşı 3523 TL olan ülkemizde, 123 TL zam gelecek ve yeni maaş 3646 TL olacak.

Öğretmen maaşlarından bakacak olursak 4244 tl olan öğretmen maaşları 4392 TL olacak.

Popüler mesleklerden bir diğeri Polis memurları ise 5584 TL olan maaşları 5779 TL yükselecek.

En yüksek memur maaşları arasında yer alan Kaymakamlar ise 7672 TL olan maaşları 7940 TL yükselecek.

Emekliler beklediğini alamıyor!

Temmuz 2021 en çok Emeklinin yüzü gülecek. Emekliler pazartesi günü açıklanacak enflasyon oranıyla birlikte 6,50 zammı kesinleşti. Haziran enflasyon oranları her ne kadar Emekliyi çok ilgilendirse de açıklanacak oran kulislerden gelen bilgilere göre 6,50'i geçmeyecek. 1,21 oranında Enflasyon açıklanırsa 6,50 geçebilecek ancak vatandaşların beklediği Doğalgaz ve Elektriğe gelen yüzde 15 zam Temmuz ayına eklenecek mi sorusu yanıt buldu. Zam Temmuz ayında yapıldığı için Haziran ayına etki etmeyecek. Böylelikle Emeklilerin neredeyse Elektrik ve Doğalgaz yenilmiş oluyor.

Gelecek zamla birlikte En düşük Emekli maaşı Temmuz 2021'de 1773 TL'den 1888 TL yükselecek.

3000 TL olan emekli maaşı Temmuz zamıyla birlikte 3195 TL yükselecek.

4500 TL olan emekli maaşı ise 4792 TL Yükselecek.

Hem memura hem emekliye gelecek zam oranı son yapılan zamlarla birlikte neredeyse hiç bir anlam ifade etmeyecek ve zor günler sürecek. Doğalgaz ve Elektrik zammı geri alınması beklenmiyor.