Sedat Peker'in yayınladığı belgelerin ardından, yakalanan ancak ev hapsi verilerek serbest bırakılan Ünsal Ban tekrar gözaltına alındı.

Sedat Peker'in SPK ifşaları sonrası kaçarken yakalanan ancak ev hapsi verilerek serbest bırakılan Ünsal Ban, gösterilen tepkilerin ardından yeniden gözaltına alınma haberi geldi.

Hakkında, eşine ait kişisel verileri organize Sedat Peker ile paylaşma, tehdit ve şantaj suçlamaları ile deniz yoluyla yurt dışına kaçacağı ihbarı üzerine polis ekiplerinin harekete geçmesi ile yakalanığ gözaltına alınan Ünsal Ban, kaçacakken yakalandığı halde kısa sürede sadece ev hapsi ile salıverilmesi üzerine tepki gelmişti.

Boşanma dilekçesinde dikkat çeken iddia: Ünsal Ban, kaçacağı tekneyi Zehra Taşkesenlioğlu'nun parasıyla almış

İfadesinde "Sedat Peker (Deli Çavuş) isimli Twitter sayfasından beni, eşimi ve Ali Fuat’ı eleştiren bir tweet vardı. Bu tweetten sonra aile huzurumuz bozuldu. Bu tweetten 2 gün sonra eşim bana bıçakla saldırdı. Aile birliği ve huzuru için bir suç duyurusunda bulunmamıştım. Sabah 7 gibi yatak odasındaydım. Eşim bıçak ile yatak odasına girdi. “Seni öldüreceğim” dedi. Telefonumu aldı. Balkondan telefonumu aşağıya attı." diyen Ünsal Ban ev hapsi verilerek serbest bırakılmıştı.

SON DAKİKA: Eşine ait videoyu sızdırmıştı! Zehra Taşkesenlioğlu'nun eşi Ünsal Ban deniz yoluyla yurt dışına kaçarken yakalandı - Son Dakika Haberler

Meteoroloji Dışarı Adım Atmayın Diyor! Sağanak Yağış Cumartesi Pazar Günlerini Esir Aldı! Meteoroloji Dışarı Adım Atmayın Diyor! Sağanak Yağış Cumartesi Pazar Günlerini Esir Aldı!

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in iddiaları ve paylaştığı video kaydı nedeniyle ev hapsine alınan eski Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü Ünsal Ban, Peker'in yayınladığı video nedeniyle gözaltına alınmıştı ki tutuklanması istemiyle sevk edildiği mahkemece ev hapsine gönerilmişti.

Bu kararın ardından tepkiler yükselmeye başlarken de ikinci gözlatı haberi geldi.