Teşkilatı mahsusa nedir? AYT 2021 teşkilatı mahsusa sorusu cevabı

AYT 2021 Teşkilatı Mahsusa Nedir? AYT oturumunda sorulan Teşkilat-ı Mahsusa nedir? AYT Tarih sorusu Teşkilatı Mahsusa ne demek, kimlerden oluşur, hangi örgüttür? AYT Teşkilatı Mahsusa sorusu!

Genel 27.06.2021 - 14:34 27.06.2021 - 14:34 Orhan Yener

AYT 2021 sınav maratonu tamamlandı. YKS sürecinde TYT oturumunun ardından milyonlarca adayın katıldığı AYT oturumunda da bazı sorular adayları düşündürdü. AYT 2021 Tarih kısmında Teşkilat-ı Mahsusa sorusu birçok aday tarafından araştırılıyor. AYT 2021 Teşkilatı Mahsusa nedir? Teşkilatı Mahsusa sorusunun cevabı ne? AYT Teşiklatı Mahsusa sorusunun cevabı!

AYT Teşkilatı Mahsusa Nedir? Teşkilatı Mahsusa Sorusunun Cevabı

AYT 2021 sınavının Tarih kitapçığında sorulan Teşkilat-ı Mahsusa sorusunun cevabı, sınavın tamamlanmasıyla birlikte birçok aday tarafından sıklıkla araştırılmaya başlandı.

Teşkilat-ı Mahsusa, İttihat ve Terakki Cemiyeti bünyesinde örgütlenen ve başında Enver Paşa'nın olduğu çok gizli bir teşkilattır. Türkçü ve İslami düşünceler doğrultusunda, gerek yurt içi gerekse yurt dışında, karşı faaliyet ve ispiyonaj, propaganda, örgütlenme vb. eylemleri örgütlemek için oluşturulmuştur.

İttihat ve Terakki'nin hükümetten düşmesi ve gücünü kaybetmesiyle, Teşkilat-ı Mahsusa da tasfiye edilmiş ve sona ermiştir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@