Teşkilat dizisi ile hafızalarda yer edinen Mesut Akusta yani Teşkilat'ta Mete Başkan meğerse ölümlerden dönmüş. 58 yaşındaki oyuncu Mesut Akusta beyin kanaması geçirmiş.

TRT 1 ekranlarında her hafta fırtınalar estiren dizi olan Teşkilat'ın Mete Başkan'ı Mesut Akusta ölümlerden dönmüş. 58 yaşındaki oyuncu Mesut Akusta, Ankara'nın Çankaya ilçesinde bulunan evinde beyin kanaması geçirmiş, ailesinin sağlık ekiplerine haber vermesi üzerine evde yapılan ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırılmıştı.

TEŞKİLAT DİZİSİNİN METE BAŞKANI MESUT AKUSTA ÖLÜMDEN BÖYLE DÖNDÜ!

Teşkilat'ta Mete Başkan depremi! Teşkilat dizisinin Mete Başkanı Mesut Akusta ölümden böyle döndü! Eşi şok geçirdi.. Ameliyata alınan Akusta, 3 saat süren operasyonun sonrasında yoğun bakım odasına alınarak önlem hedefli uyutulmuştu. Şafak Özbir, hastane odasından bir paylaşım yapıp eşi amacıyla dua istemişti. Usta oyuncu Mesut Akusta bugün gözlerini açtı ve ilk işi senaryo okumak oldu. Güzel haberi sosyal medya hesabından duyuran Şafak Özbir şu mesajı paylaştı:

Gerçekten deli… İnsan kendisine gelir gelmez senaryo mu okumak ister?
Allah'a kaç kez şükretsem yeter bilemem ama;
Seni bize ailenin, evladının, sevenlerinin duası...
Yaşama bağlılığın ve işine olan aşkın geri getirdi…
Allah'ım bir daha yaşatmasın ve kim varsa şifasını versin.

MESUT AKUSTA TEŞKİLAT DİZİSİNDEN NEDEN AYRILDI?

Teşkilat 40. bölüm fragmanında "Bizi kurtarmak amacıyla kendi canını feda etti. Mete Başkan ve bütün şehitlerimiz amacıyla." sözleri Mete Başkan'ın şehit bulunduğu iddialarını güçlendird, Mesut Akusta'nın diziden ayrılıp ayrılmadığı ise bu akşamki bölgede belli olacak.

METİN AKUSTA KİMDİR?

Mesut Akusta, 22 Şubat 1964 senesinde Konya'da doğmuştur. Babasının ölümü üstüne Ankara'ya taşındılar. İlk, orta ve lise öğretimini Ankara'da yaptı. Edebiyat ve sanat fakültesini kazandı. Ankara'da çocuk oyunu ile tiyatroya başladı.1992 senesinde Hadi Çaman Yedi Tepe oyuncularına katıldı. 1997 senesinde Nezihe Araz'ın yazdığı Cahide oyununda rol aldı. Fehim Paşa Konağı, Atları da Vurdular ve Şerefe Yirminci Yüzyıl isimli müzakerelerde yer aldı.

Gözden kaçırmayın

Burcu Biricik Sütyen Konusunda Ahmet Çakar'a Fena Kapak Yaptı! Melis Sezen Ne Söyledi? Burcu Biricik Sütyen Konusunda Ahmet Çakar'a Fena Kapak Yaptı! Melis Sezen Ne Söyledi?

Mesut Akusta, Esra Erol'un görümcesi Şafak Özbir ile evlenmiştir. Sinemaya Yanlış Saksının Çiçeği ile başladı. Her Şey Çok Güzel Olacak, Eylül Fırtınası, Filler ve Çimen isimli filmlerden sonra 11 Ekim 2019 tarihinde vizyona giren 7. Koğuştaki Mucize filminde rol aldı.