Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, UEFA 2024 Avrupa Şampiyonası’na (EURO 2024) katılma konusunda iddialı olduklarını vurguladı.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, A Milli Futbol Takımı’nın Bursa’da ev sahipliği yaptığı Hırvatistan maçının ardından basın mensuplarının karşısına geçerek açıklamalarda bulundu.

İlk olarak Bursa’ya ve Bursalı taraftarlara verdikleri desteklerden dolayı teşekkür eden TFF Başkanı Büyükekşi, karşılaşmanın son derece önemli olduğunu ve rakip Hırvatistan’ın daha şanslı olduğunu aktardı.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, karşılaşmanın ardından galip gelmek istediklerini ancak rakip Hırvatistan’ın ne yazık ki daha şanslı olduğunu söyledi. TFF Başkanı Büyükekşi, A Milli Futbol Takımı’nın 9 gol pozisyonu yakaladığını ancak bu pozisyonları etkin bir şekilde değerlendiremediğini işaret ederken, rakibin ise 5 gol pozisyonuna girdiğini ve 2 bireysel hatadan ötürü de gol attıklarını ifade etti. Dünya dördüncüsü, Dünya üçüncüsü olan ve geçen Dünya Futbol Şampiyonası’nda dördüncü, bu son yapılanda da Dünya İkincisi olan, FİFA sıralamasında ise yedinci olan bir takıma karşı Türkiye’nin yenilgi aldığını belirten Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, EURO 2024 Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye’nin katılması konusunda son derece de iddialı olduklarının altını çizdi.

Bundan sonraki grup maçlarında rakipleri yenerek yola devam etmek istediklerini aktaran TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, mübarek Ramazan ayında bu maçı yenerek Türk halkına armağan etmek istediklerini ancak bunun gerçekleşemediğini söyleyerek de özür diledi.

Webtures'dan Yenilikçi Hamle: Dijital Strateji ve Yapay Zeka Danışmanlığı Alanında Büyük İşbirlikleri Webtures'dan Yenilikçi Hamle: Dijital Strateji ve Yapay Zeka Danışmanlığı Alanında Büyük İşbirlikleri

“Profesyonel Futbolcu Disiplin Kurulu ve Türkiye Futbol Federasyonu birbirinden bağımsız kurullar…"

Son maçta oyuncuların çok iyi mücadele verdiğini ve güzel futbol oynamanın önemli olduğunu aktaran TFF Başkanı Büyükekşi, kendisine yöneltilen maçın son bölümlerinde tribünlerden federasyonu istifaya davet eden tezahüratlarla ilgili soruya da, geçtiğimiz günlerde Bursaspor ile Amed Sportif Faaliyetlerin talihsiz bir karşılaşma yaptığını, sahaya da çok büyük bir müdahale olarak sahaya torpil, su şişesi gibi eşyalar atıldığını söyledi. TFF Başkanı Büyükekşi, Profesyonel Futbolcu Disiplin Kurulu’nun bu sebepten dolayı 9 maç ceza verdiğini, daha sonra da bunu 7’ye düşürdüğünü belirtti. Federasyonun bu konuda herhangi bir müdahalede bulunmasının söz konusu bile olmadığını vurgulayan TFF Başkanı Büyükekşi, bu kurumların birbirinden bağımsız olduğunu ve tüm cezaların da yine bağımsız bir şekilde verildiğini işaret etti. Ayrıca, sahaya müdahale edip, yabancı cisimler atılmasının son derece yanlış olduğunu ve seyircinin bu tutumunu doğru bulmadıklarını aktaran TFF Başkanı, seyircileri her zaman bu konuda mazur gördüklerini ve Bursa’nın çok önemli bir şehir olduğunu da ilave etti.