10 sezondur devam eden The Walking Dead dizisi, izleyici sayısı bir hayli düşse de devam ediyor. 11.

10 sezondur devam eden The Walking Dead dizisi, izleyici sayısı bir hayli düşse de devam ediyor. 11. sezonuyla final yapacak Walking Dead dizi evreni ise sona ermeyecek. Dizi finalinden sonra bazı karakterlerin hikayesinin anlatılacağı spin-off projeler gelmeye devam edecek.


"Evrene komik bir yorum getireceğiz"


Walking Dead'in yayınlanacak spin-off'larından birinin ise komedi içerikli olacağı kaydedildi. Dizinin yapımcılığını üstlenen ve senaristlerinden olan Scott M. Gimple, konu hakında bilgi verdi. "Walking Dead Tatil Özel" isimli bir programa katılan Gimple, dizinin yine aynı evrende geçeceğini ve komedi üzerinde yoğunlaşacağını bildirdi. Evrenle alay etmeyeceklerini kaydeden Gimple, bu sert dünyaya daha yumuşak ve komik bir yorum getireceklerini sözlerine ekledi.


10'uncu sezon Şubat'ta devam edecek!


Ana dizi olan The Walking Dead izleyici sayılarının bir hayli düşmesi nedeniyle 11'inci sezon sonunda final yapacak. Dzinin halihazırda 10'uncu sezonu da henüz bitmiş değil. Bu sezon yayınlanan 16 bölümle bir nevi "küçük sezon finali" yaptı. Pandemi nedeniyle verilen uzun aradan dolayı bu sezona 6 bölüm daha eklendi. 10'uncu sezonun son 6 bölümü de Şubat ayında başlayacak ve merak edilen olaylara cevaplar verilecek.


The Walking Dead evreninin diğer dizileri


The Walking Dead evreninde ana dizi dışında iki dizi daha buunuyor. Fear the Walking Dead, ülkenin başka kısımlarında yaşanan durumu ele alıyor. "The Walking Dead: World Beyond" isimli dizide ise dünyanın eski halini hiç görmemiş ve bu zombi dünyasına doğmuş nesil olan çocukların hikayesi konu ediliyor. Bu dizinin ise zombi kıyametinden 10 yıl sonra Nebraska'da geçtiği kaydedildi.