Bazıları Grammy adaylıklarını kutlarken, diğerleri öfkeli!

The Weeknd, bu yılki aday listesiyle sorun yaşayan pek çok sanatçıdan biri. Nicki Minaj, Wiz Khalifa ve Justin Bieber, da süreci kamuya açık bir şekilde eleştirmiş olan sanatçılar arasında.

Ancak bir TMZ raporuna göre The Weeknd’in küçümsenmiş hissetmek için iyi bir nedeni olabilir. Kaynaklar, Recording Academy’nin Super Bowl performansı hakkında kesin bir uyarı yayınladığını iddia etti: Grammy yayınında veya Half Time Show sırasında performans sergileyebilir, ikisini birden sergileyemez.

Sonunda, her iki durumda da performans göstereceği konusunda bir anlaşmaya vardılar (ki bu bir hafta arayla CBS'de yayınlanacaktı), ancak Abel Tesfaye'ye yakın olan kişiler, "huysuz" müzakerelerin Recording Academy'nin üst düzeyindekileri kızdırmış olabileceğinden şüphelendiler. Öyle ki, The Weeknd'in adaylıkların dışında bırakılmasının da bu neden bağlı olduğunu düşünüyorlar.

Raporun ardından Kanadalı şarkıcı, Twitter'da küçümseme hakkında şunları yazdı:

"Grammy Ödülleri yozlaşmaya devam ediyor. Bana, hayranlarıma ve sektör şeffaflığına borçlusunuz..."

Ödül şovunun tepkisi muhtemelen The Weeknd hayranlarının umduğu gibi bir açıklama değildi. People'a yaptığı açıklamada, Kayıt Akademisi Başkanı ve Geçici Başkan / CEO Harvey Mason Jr., TMZ'nin suçlamalarını yalanladı. Dedi ki:

"The Weeknd'in aday gösterilmediği için hayal kırıklığına uğradığını anlıyorum. Şaşırdım ve onun hissettiği şeyle empati kurabiliyorum. Bu yılki müziği mükemmeldi ve müzik topluluğuna ve daha geniş dünyaya yaptığı katkılar herkesin takdirine değer. Yaklaşan Super Bowl'da performans sergileyeceğini öğrendiğimizde heyecanlandık ve önceki hafta sonu GRAMMY sahnesinde de yer almasını çok isterdik. "

Bugün Günlerden "Kemal Sunal" Özlemi İse Her Gün! Kemal Sunal'ın Kendi Açıklamaları Ve Hayatımıza Damga Vuranları! Bugün Günlerden "Kemal Sunal" Özlemi İse Her Gün! Kemal Sunal'ın Kendi Açıklamaları Ve Hayatımıza Damga Vuranları!

Mason Jr., sanatçının artık onlar için performans sergilemeyeceğini ima etmenin yanı sıra şunları ekledi:

“Maalesef her yıl hak eden sanatçı sayısından daha az aday gösteriliyor. Ancak tek hakemli müzik ödülü olarak, küresel topluluğumuzu oluşturan birçok harika sanatçıya ışık tutarken müzikte mükemmelliği tanımaya ve kutlamaya devam edeceğiz. "

Yolsuzluk olasılığını ise bu şekilde açıklığa kavuşturdu:

"Açık olmak gerekirse, tüm kategorilerde oylama The Weeknd’in Super Bowl'daki performansı açıklanmadan çok önce sona erdi, bu nedenle adaylık sürecini hiçbir şekilde etkilemezdi. Tüm GRAMMY adaylarının mükemmeliyetleri oylama organı tarafından tanıyor ve hepsini tebrik ediyoruz."