Thodex Kurucusu Faruk Fatih Özer İçin Kırmızı Bülten Çıktı!

Türk vatandaşları bu seferde kripto paranın çiftlik bankı tarafından dolandırıldı. Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer için kırmızı bülten için çıkartmak için çalışma başlatıldı. Süleyman Soylu'da dolandırıcı Faruk Özer ile çıkan fotoğrafları için açıklama y

Ekonomi 23.04.2021 - 12:07 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Türkiye merkezli kripto para borsası Thodex'in kurucusu ve Koinex adlı şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Fatih Özer'in 2 milyar dolar ile kaçtığı iddia edilmişti. Faruk FatİH Özer için 20 Nisan Salı günü saat 19.50'de Arnavutluk Tiran'a kaçtığı iddia edildi.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Özer ve şirketi hakkında nitelikli dolandırıcılık suçundan soruşturma başlattı. Thodex Kurucusu Faruk Fatih Özer hakkında kırmızı bülten çıkarılması için girişimde bulunulduğu öğrenildi.

Thodex Kripto Para Borsası şirketiyle ilişkili olduğu tespit edilen 78 kişinin de yakalanması için operasyon düzenlendi.

SOYLU ÇIKAN FOTOĞTAF İÇİN AÇIKLAMA YAPTI

Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer'in Çavuşoğlu'ndan sonra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yla da fotoğrafı çıktı. Bunun üzerine Soylu "İlgili şahıs Özer'i tanımıyorum. Bir yakınımız vasıtasıyla 23 Aralık 2019'da, yazılımcı gençlere verdiğimiz randevuya eklemlenerek gelmiştir" diyerek açıklama yaptı.

FATİH ÖZER AÇIKLAMA YAYINLADI AMA ORTADA YOK

Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer, sosyal medya hesabından bir yazı yayınladı ve kaçmadığını iddia etti.  Faruk Özer paylaşımını yorumlara kapattı. Fatih Faruk Özer'in açıklamaları şu şekilde;

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@