Thodex merkezinde arama tamamlandı

Kripto para borsası Thodex şirketi ile ilgili başlatılan soruşturma çerçevesinde, Thodex'in merkezinde polis ekipleri tarafından yapılan aramalarda Thodex'in bilgisayarlarına el konuldu.

Ekonomi 23.04.2021 - 05:53 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından kripto para borsası Thodex şirketi ile ilgili yürütülen soruşturma çerçevesinde,polis ekipleri tarafından Thodex'in genel merkezine aramalar gerçekleştirildi.

Edinilen bilgilere göre, Thodex'in web sayfasına 2 gündür erişim sağlanamadığından yola çıkılarak çok sayıda insanın mağdur duruma düşürüldüğü gerekçesiyle açılan soruşturmada, Anadolu Cumhuriyet Savcılığının isteği üzerine Thodex şirketinin genel merkezinde aramaların yapılması maksadıyla Sulh Ceza Hakimliğinden hem arama hem de el koyma kararı çıkarıldı.

Karar gereğince, Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri, Thodex şirketinin Kadıköy Merdivenköy Mahallesinde bulunan Nida Kule'deki genel merkezine ulaştı. Kripto para borsasının genel merkezinde gerçekleştirilen arama sonrası Thodex'teki tüm bilgisayarlara polis ekipleri tarafından el konuldu.

Soruşturma çerçevesinde, mağduriyet yaşayan insanlarla şirket çalışanları tarafından verilen beyanlar, İstanbul Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü uhdesinde alınıyor.

Diğer taraftan Anadolu Cumhuriyet Savcılığının isteği üzerine, soruşturma için gizlilik kararı alındığı belirtilirken, şimdiye kadar gözaltı uygulanmadığı öğrenildi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Thodex firmasının yetkilileri ile ilgili resen soruşturma açılırken, Thodex şirketinin sahibi Fatih Faruk Özer ile ilgili de "nitelikli dolandırıcılık"tan suç duyurusunda bulunuldu.

Türkiye tarihinin en büyük dolandırıcılığı oldu

Thodex şirket borsasının aylık ortalama 12 milyar dolar dolaylarında işlem hacminin bulunduğu belirtiliyor. Bu sayıdan yola çıkılarak vurgunun 2 milyar dolar dolaylarında olduğu değerlendiriliyor. Sayılara göre yaşanan bu dolandırıcılık olayı, Türkiye tarihinin en yüksek miktarlı dolandırıcılığı olarak kayıtlarda yerini alacak.

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@