Thodex vurgununda yeni gelişme!

Kripto para şirketi Thodex’in kurucusu olan ve vurgun sonrası Arnavutluk’a kaçan Faruk Fatih Özer’in ağabeyi Güven Özer ile kız kardeşi Serap Özer’in içlerinde olduğu 6 zanlı tutuklandı.

Ekonomi 30.04.2021 - 04:39 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Kripto para şirketi Thodex ile ilgili yürütülen soruşturma çerçevesinde hakkında gözaltı kararı bulunan ve yakalanan 16 zanlıdan 6’sı ile ilgili tutuklama kararı çıktı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından sürdürülen soruşturma çerçevesinde gözaltı uygulanan Thodex kripto para borsasının firari yöneticisi ve kurucusu Faruk Fatih Özer'in ağabeyi Güven Özer ile kardeşi Serap Özer de dâhil olmak üzere 16 zanlının emniyet müdürlüğündeki işlemleri bitirildi.

İstanbul Anadolu Adalet Sarayı'na getirilen ve soruşturma işlemlerini sürdüren savcılığa sevk edilen 16 zanlıdan 3'ü, ifadeleri alındıktan sonra salıverildi.

Savcılık makamı, 9 zanlının tutuklanması, 4 zanlının ise adli kontrol koşulu altına alınması istemiyle nöbetçi hakimliğe sevk işlemlerini tamamladı.

Anadolu 10. Sulh Ceza Hakimliği, Thodex şirketinin firari yöneticisi ve kurucusu Faruk Fatih Özer'in ağabeyi Güven Özer ve kardeşi Serap Özer dâhil 6 zanlının "haksız kazanç elde etme ve suç işleme maksadıyla örgüt kurma", "banka veya kredi kurumları ile bilişim sistemlerinin vasıta olarak kullanılarak dolandırıcılık yapma" suçları kapsamında tutuklanması kararını aldı.

Anadolu 10. Sulh Ceza Hakimliği, 3 zanlı ile ilgili "ülke dışına çıkma yasağı", "30.000 TL güvence bedeli yatırma" ve "imza atma" koşullarını kapsayan adli kontrol önlemlerinin uygulanması hükmünü bildirirken, 4 şüpheli için de yalnızca "ülke dışına çıkma yasağı" biçiminde adli kontrol koşulunun getirilmesine hükmetti.

Soruşturma çerçevesinde Thodex şirketinin firari yöneticisi ve kurucusu Faruk Fatih Özer başta olmak üzere firari durumdaki 4 şüphelinin yakalanması amacıyla yapılan çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@