Thodex’in sahibini saklayanlar yakalandı! Tosunun eli kulağında...

Müşterilerini 2 milyar dolar dolandırdığı ileri sürülen Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer’in Arnavutluk’ta olduğu bilgisi üzerine Türkiye bu ülkeyle irtibata geçmişti. Arnavutluk polisi Özer’in saklandığı evi tespit etti ve operasyon düzenledi. Operasyond

Dünya 28.04.2021 - 06:24 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Kripto para borsası olarak Türkiye’de faaliyette bulunan Thodex’in sahibi ve kurucusu FAruk Fatih Özer’in şirket müşterilerinin 2 milyar dolarını çalarak yurt dışına kaçtığı haberi geçtiğimiz haftanın gündemine bomba gibi düşmüş, olay “yeni tosuncuk vakası” olarak yorumlanmıştı.

Haberden kısa süre sonra Faruk Fatih Özer’in Türk havalimanından Arnavutluk’un başşehri Tiran’a kaçtığına dair kontrol noktalarında çekilen güvenlik kamerası görüntüleri yayınlanmıştı.

Dolandırıcılık olayının patlak verdiği ilk günden itibaren, uluslararası polis iş birliğini sağlayan INTERPOL vasıtasıyla hakkında kırmızı bültenle arama kararı çıkarılan Faruk Fatih Özer’in yakalanarak Türkiye’ye getirilmesi için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu devreye girmiş ve Arnavutluk’un İçişleri Bakanı’yla görüşmüştü.

Eli kulağında

İki ülkenin içişleri bakanlarının yaptıkları görüşmeler sonrası harekete geçen Arnavutluk polisi Faruk Fatih Özer'in saklandığı adresi tespit etti ve kaldığı eve operasyon gerçekleştirdi.

Operasyonun düzenlendiği sırada Faruk Fatih Özer’in evde bulunmadığı belirlenirken, Özer’e yardım ve yataklık yaptıkları tespit edilen şahıslara gözaltı uygulandı.

Emniyet yetkililerinden edinilen bilgilere göre Faruk Fatih Özer'in yakalanmasının an meselesi.

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@