İngiltere'de 2020 yılının eylül ayı sonlarında tespit edilen mutasyona uğrayan koronavirüsün yayılma hızının yüzde 70 oranla arttığı belirtilmişti. Virüsle ilgili açıklama yapan İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock, durumun kontrolden çıktığını belirtmiş

İngiltere'de 2020 yılının eylül ayı sonlarında tespit edilen mutasyona uğrayan koronavirüsün yayılma hızının yüzde 70 oranla arttığı belirtilmişti. Virüsle ilgili açıklama yapan İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock, durumun kontrolden çıktığını belirtmişti. Mutasyona uğrayan virüsün Almanya ve Fransa gibi Avrupa ülkeleri ile Japonya ve Belçika'da da görüldüğü ve birçok kıtaya yayıldığı aktarılmıştı.


Bakan Koca'dan mutasyon geçirmiş koronavirüs açıklaması!


Dün Twitter hesabından paylaşım yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İngiltere kaynaklı mutasyon geçiren koronavirüsün Türkiye'de de 15 kişide görüldüğünü duyurdu. Bu kişilerin yakın çevreleriyle birlikte izole edildiğini aktaran Koca, İngiltere'den ülkeye girişlerin geçici süreyle askıya alındığını açıkladı. Bu nedenle İngiltere'den Türkiye'ye gelecek kişilerin durumu merak konusu oldu. Bazı vatandaşlar Türkiye'den İngiltere'ye gidilip gidilemeyeceğini internetten aratmaya başladı.


THY'den İngiltere uçuşları açıklaması!


THY'den gelen açıklamaya göre İngiltere-Türkiye yönlü uçuşların askıya alındığı kaydedildi. Peki Türkiye'den İngiltere'ye THY uçuşu olacak mı? Gelen açıklamaya göre Türkiye-İngiltere uçuşlarında herhangi bir değişiklik olmadığı ve bu uçuşların yapılabileceği aktarıldı.