Ticaret Bakanlığı 1500 Memur Alımı İle Yeni Kariyerin Kapılarını Aralıyor

Türkiye'nin büyüme ve gelişmesine katkı sağlayan Ticaret Bakanlığı, 2023 yılında 1500 yeni memur alımıyla genç yeteneklere kapılarını açıyor. KPSS 2023/2 tercih kılavuzunun 20 Aralık'ta yayımlanmasıyla başlayan başvurular, nitelikli adayları Ticaret Bakanlığı'nın çeşitli birimlerine taşıyacak. Bu büyük fırsatı değerlendirmek isteyen adaylar, 27 Aralık 2022 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirebilecek.

Ticaret Bakanlığı'nın 1500 memur alımı, Türkiye genelindeki farklı birimlere dağılmış durumda. Merkez Teşkilatı (Ankara) için ayrılan 125 kontenjan, başkentte görev yapmak isteyen adaylara önemli bir fırsat sunuyor. Ayrıca, Ticaret İl Müdürlükleri (Taşra) için tahsis edilen bin kontenjan, ülkenin dört bir yanındaki illerde görev almak isteyen adayları bekliyor. Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlükleri (Taşra) ile Serbest Bölge Müdürlükleri (Taşra) için ayrılan kontenjanlar da başvuru yapan adaylara çeşitli görev alanlarında kariyer yapma imkanı tanıyor.

İstanbul'da yaşayanlar dikkat! Dar gelirli ailelere 8 destek birden verilecek! İstanbul'da yaşayanlar dikkat! Dar gelirli ailelere 8 destek birden verilecek!

Başvuru işlemleri, adayların tercihlerini KPSS 2023/2 Merkezi atama tercih işlemleri üzerinden, ÖSYM'nin resmi sayfası olan ais.osym.gov.tr adresi üzerinden gerçekleştirilecek. Bu süreç, 27 Aralık 2022 tarihine kadar devam edecek. Başvurularını tamamlayan adaylar, nitelik kodlarına uygun olarak belirlenen pozisyonlara başvurabilecekler.

Ticaret Bakanlığı'nın memur alımı nitelik kodları, başvuru yapacak adayların profilini belirlemek adına önemli bir rol oynuyor. Bu kodlar, adayların yetkinlikleri, eğitim durumu ve deneyimleri gibi faktörlere odaklanarak doğru pozisyonlara yerleştirilmelerini sağlıyor. Adayların başvuru öncesinde bu nitelik kodlarına dikkatlice göz atmaları, başvurularını daha etkili hale getirecek.