Emniyet'in TikTok sapığı bilançosu 24 gözaltı oldu.

Son dönem yaşanan yoğun tepkiler ve ifşaların ardından İstanbul polisi, kadınların gizlice görüntülerini çekerek TikTok hesaplarından paylaşan yabancı uyruklu kişilere yönelik operasyon düzenledi.

Beklendiği Gibi Olmadı! Sedat Peker Bu Defa Yıldırım Demirören İle Birlikte Kendisini Patlattı! "Anlaşmalı Düşman" Dendi Beklendiği Gibi Olmadı! Sedat Peker Bu Defa Yıldırım Demirören İle Birlikte Kendisini Patlattı! "Anlaşmalı Düşman" Dendi

Toplamda 24 yabancı uyruklunun gözaltına alındığı operasyonların 1 Ocak-1 Haziran 2022 tarihleri arasında gerçekleştiği söylenildi. Buna göre operasyonlarda, 19'u Pakistanlı ve 24 kişi gözaltına alındı.

Sosyal medyada büyük tepki çeken paylaşımlarla ilgili gözaltına alınan şüpheliler, ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik’, ‘cinsel taciz’, ‘özel hayatın gizliliğini ihlal’, ‘hayâsızca hareketler’, ‘Türkiye Cumhuriyeti kurum ve organlarını aşağılama’, ‘kişisel verilerin hukuka aykırı kayıt altına alınması ve hukuka aykırı yayınlanması’ suçlarından sorgulanırken NTV'de yer alan habere göre ise, 17 kişi yapılan adli işlemlerinin ardından sınır dışı edildi.

Bu arada 7 kişi ise çıkarıldıkları adliyelerde tutuklanarak cezaevine gönderildi.