Tiktok, bir ülkede daha yasakla karşılandı. Kısmi olarak yasaklanan Tiktok uygulamasına ilişkin ABD ve Avrupa'dan sonra sıra hangi ülkeye geldi? Uygulama ile ilgili alınan bu karar şaşırttı. İşte Tiktok'un yasaklandığı o ülke...

Tiktok, son zamanlara damgasını vuran bir sosyal medya platformu olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle de 2020 yılından bu yana çok fazla kullanıcı kazandı. Üstelik Google ve Meta da Tiktok'un getirdiği bazı özellikleri kendi uygulamalarında deneme konusunda hızlı davranıyor. Hal böyle iken Çinli uygulamanın bazı ülkelerde kısmi olarak kullanılması dikkat çekti. Önce ABD'den böyle bir hamle geldi. Sonrasında ise geçtiğimiz haftalarda Avrupa Komisyonunda böyle bir karar verildi.

Garanti BBVA'dan Acil Nakit Yardımı: Faizsiz Kredi ve Taksitli Avans Fırsatı! Garanti BBVA'dan Acil Nakit Yardımı: Faizsiz Kredi ve Taksitli Avans Fırsatı!

Devlet Çalışanları Tiktok Kullanamıyor

Tiktok kullanımındaki yasaklamaya ilişkin alınan karara baktığımızda, devlet çalışanlarının Tiktok kullanımının veri güvenliği için uygulandığı belirtiliyor. Tiktok'un veri gizliliği konusunda bazı şüphelerin olması, bu kararın alınmasına yol açtı. Gelen bilgiler bu şekilde. ABD ve Avrupa Komisyonundan sonra bir ülke daha aldığı karar ile dikkat çekti.

Kanada'da Yasaklandı!

Tiktok uygulaması, Kanada'da çalışan devlet memurlarının telefonunda da yasaklanıyor. Artık uygulamayı belirli kişilerin kullanmayacak olması veri gizliliği açısından önem taşımakta. Bytedance, alınan bu kararın üzücü olduğunu vurguladı. Son zamanlardaki Kanada ve Çin gerilimi ile bağlantılı olup olmadığı bilinmese de Kanada'nın da memurlarına Tiktok yasaklayan ülkeler kervanına katılması bir noktada şaşırttı.