Tiktok gittikçe daha fazla ülke tarafından yasaklananlar listesine ekleniyor. Bu durum bir şekilde sosyal medya uygulamasının imajını da zedelemekte. Peki bu sefer hangi ülke Tiktok kullanımını kısmi olarak engelledi?

Tiktok, kuşkusuz 2020 yılından sonra büyük etki yaratmayı başardı. Hal böyle iken uygulama ile ilgili çeşitli iddialar ortaya artılıyor. Bu iddialar arasında ise uygulamanın Çin ile olan ilişkisinden ötürü verilerin sızdırıldığı da bulunmakta. Dolayısıyla ülkelerin çeşitli hamlelerde bulunarak Tiktok'a kısmi yasak uygulaması da bu yüzden. Son olarak bir ülkeden daha yasaklama hamlesi geldi.

Emeklinin Maaşı Katlanacak! Hükümetin Son Dakika Seyyanen Zammı Açığa Çıktı! Emeklinin Maaşı Katlanacak! Hükümetin Son Dakika Seyyanen Zammı Açığa Çıktı!

Tiktok Yeni Zelanda'da Yasaklandı!

Tiktok, Yeni Zelanda'da devlet tarafından temin edilen ve kullanıma açılan cihazlar üzerinden kullanılamayacak. Bu kararın siber güvenlik adına alınmış olması şaşırtmadı. Çünkü daha önce ABD'de benzer bir karar ile gündeme gelmişti. Hatta Joe Biden, yaptığı açıklamada Tiktok'un Çin dışında bir şirkete satılması gerektiğini savundu.

Tiktok İddiaları Reddediyor!

Tiktok ise veri güvenliği sağlama konusunda 1,5 milyar dolardan fazla harcama yapıldığını ifade ediyor. Haklarındaki iddiaları ise komple reddediyor. Çin ile Tiktok'un sahibi olan Bytedance uygulaması arasındaki ilişki ne kadar masum bilinmemekte.