Trakya'daki tırtıl istilası Marmaray'a da sıçradı! İstanbul'da Çatalca, Sarıyer ve Beykoz tırtıl istilasında!

Edirne'de başlayan tırtıl istilası İstanbul Beykoz, Sarıyer ve Çatalca'ya geldi!

Trakya'da başlayan tırtıl istilası İstanbul'a geldi. Bölgedeki çiftçiler dünden beri yardım beklerken durum İstanbul'a sıçradı. 

FX2_WhJXwAEaNMQ

Edirne'deki tırtıl istilasi Çatalca, Beykoz ve Sarıyer'e sıçradı. Trakya'dan yardım bekleyen çiftçilerden sonra İstanbul'da tıtrtıl istilası altına kaldı. 

Trakya'da başlayan tırtıl istilası Marmara'ya yayılmaya devam ediyor.  Çiftçiler ve bölge sakinleri kokrunç görüntüleri çekerek yardım bekliyor.

FX2_WykWQAAIwkv

Daha Az Yağ Daha Çok Lezzet: Airfryer ile Mümkün Daha Az Yağ Daha Çok Lezzet: Airfryer ile Mümkün

Tarlaya giren bir traktör saniyelere içinde tırtılların istilasına uğradı. Görüntüler sosyal medyada yayılırken muahelefet vekilleri konuyla alakası olarak afet çağrısında bulundu.

Çiftçiler yardım beklerken Tırtıl istilası İstanbul'a da sıçradı. İstanbul'un Beykoz, Sarıyer ve Çatalca ilçeşerinde istilanın görüntüleri geldi. 

FX2_XOLXoAANAld

CHP ve İyi Parti millet vekilleri konuyla iligli olarak duruma acil olarak müdahale edilmesini istedi. 

Konuyla ilgili olarak tarım uzmanları yeterli drone olmadığını ve bu nedenle düzgün bir ilaçlama yapılamadığını söyledi. Tarım uzmanları büyük bir kaybının olacağını söyledi.

Trakya’da ayçiçeği tarlalarında başlayan çayır tırtıl istilası İstanbul'a da sıçradı. 

Edirne Tarım ve Orman İl Müdürü Atilla Bayazıt konuyla iligli olarak "En kısa zaman içerisinde yer aletleri ve insansız hava araçları kullanılarak vakit kaybetmeden ilaçlı mücadele yapmaları gerekmektedir." dedi.