Titanik'te ölen papazın mektubu satılıyor!

Dönemine göre devasa bir transatlantik yolcu gemisi olan Titanik 15 Nisan 1912 gecesi kimsenin aklının ucundan geçmeyen bir kaza sonucu denizin derinliklerini boyladı. Londra'dan Chicago kentine hareket eden ve asla batmayacağı düşünülen bu devasa buharl

Genel 04.11.2020 - 18:31 04.05.2021 - 04:24 İlan35
Dönemine göre devasa bir transatlantik yolcu gemisi olan Titanik 15 Nisan 1912 gecesi kimsenin aklının ucundan geçmeyen bir kaza sonucu denizin derinliklerini boyladı. Londra'dan Chicago kentine hareket eden ve asla batmayacağı düşünülen bu devasa buharlı gemi bir buz dağına çarptı ve iki saat 42 dakika sonra tamamen battı. Feci kaza sonucu gemideki bin 514 kişi öldü.

Gemideki can kaybının bu denli yüksek olmasının nedeninin, geminin 3 bin 547 kişi olan kapasitesine rağmen gemide sadece bin 718 kişilik filika bulunması olduğu söylendi.

Can yeleğini başka yolcuya verdi


O gece suların derinliklerine gömülen gemide bulunan bir papaz olan John Harper, kendisine verilen bir can yeleğini başka bir yolcuya verdi ve kendisini feda etti. Harper'ın kız kardeşi ve kızı kendilerine verilen can yeleğini kullanarak kurtuldu ancak papaz John Harper batan gemide kaldı ve hayatını kaybetti.


Mektubun değeri ne kadar?


Hayatını feda eden John Harper'ın başka bir papaza yazdığı mektup gün yüzüne çıktı. Mektupta Harper, mektubu yazdığı papaza kendisine yardımları için teşekkür ediyor. O mektup açık artırmaya çıktı. Mektubun tahmini satış fiyatının 38 bin ile 68 bin dolar arasında olacağı öngörülüyor. Henry Aldridge & Son Ltd müzayede evi aracılığıyla açık artırmaya çıkarılan mektubun yanı sıra başka Titanik hatıraları da satışa sunulacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@