Türkiye'de son dönemde yaşanan döviz kurlarının fahiş artması sonrası dünya gözünü Türkiye’ye çevirdi. Sadece konut alımı ve alış-veriş için değil yeni yıl kutlamaları için de Türkiye’ye akın edildi.

TL’nin yüksek değer kaybı ile birlikte Bulgaristan'dan Edirne'ye önce alışveriş için başlaya turist akını şimdi de yeni yıl için devam ediyor.

Türkiye'de döviz kurlarının artması sonrası Edirne'ye komşu Bulgaristan'dan alışveriş yapmak için gelen turistlerin sayısı her geçen artmaya devam ediyor. Özellikle yılbaşı öncesi alışveriş yapmak için düzenlenen turlar ve özel araçlarıyla kente gelen binlerce Bulgar turist, sokak aralarındaki market ve mağazalar da dahil hemen her yerden, iğneden ipliğe her şeyi valiz ve torbalarla satın alırken, esnafın da yüzünü güldürüyor.

Alınan haberlere göre kentte ve çevre şehirlerdeki otellerde yılbaşına kadar boş yer kalmamış durumda. Türkiye Otelciler Birliği Edirne Temsilcisi Gökhan Balta, "Edirne'de otellerde toplam 2 bin 500 yatak sayımız bulunuyor. Bunların tamamı Bulgar turistler tarafından rezerve edilmiş durumda" diye açıklama yaptı.

Tabi ki ülkemize alışveriş amaçlı başlayan akın sadece Bulgarlardan oluşmuyor ayrıca Karadeniz Kıyısı da bu konuda nasibini almış durumdayken, ülke genelindeki oteller yılbaşı rezervasyonunda yabancı pazarda rekor kırmış durumdalar.

5b23a3febf49c21bdcb7492c

Ayrıca özellikle Ortadoğu ülkelerinin alışveriş gözdesi haline gelen İstanbul’da ise AVM’ler yine yabancı akınına uğramış durumdayken emlak satışları da tamamen yabancıya hizmet ediyor.

Taşkesenlioğlu Ailesinden Son Skandal! Yangınlarda "Hurda" Diye Kullanılmayan THK Uçakları İle Yemeklere Gitmişler! Taşkesenlioğlu Ailesinden Son Skandal! Yangınlarda "Hurda" Diye Kullanılmayan THK Uçakları İle Yemeklere Gitmişler!

İç pazarda durgunluk yaşayan emlak piyasası aslında Avrupa ve Ortadoğu pazarında yok satıyor desek yanılmış olmayız zira emlak sektöründen alınan haberler ciddi anlamda ilginç. Müşteri portföyleri hazır bulunan emlakçılar satacak yer bulamıyorlar.

bulgarlar-edirneye-akin-etti-her-sey-cok-ucuz-if2S