TOGG CEO'su Açıkladı: Yerli Otomobilde Gelinen Son Nokta Ne?

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, Türkiye’nin uzun bir süredir gündeminde olan yerli otomobil projesi ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Karakaş, TOGG’un bir otomobilden çok daha fazlası olduğunu söyleyerek, projenin ülke ekonomisi adına önemini vurguladı.

Güncel 18.03.2021 - 17:13 04.05.2021 - 04:20 İlan35

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, Türkiye’nin uzun bir süredir gündeminde olan yerli otomobil projesi ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Karakaş, TOGG’un bir otomobilden çok daha fazlası olduğunu söyleyerek, projenin ülke ekonomisi adına önemini vurguladı.Karakaş, 2020 sonunda TOGG’un tedarikçi seçimlerini tamamladığını belirterek, tedarikçilerin yüzde 75’inin yerli, yüzde 25’ininse yabancı olduğunu aktardı. Yerli otomobil projesinin 15 yıllık planının hazır olduğunu belirten Karakaş, hedefin ise küresel bir marka olmak olduğunu söyledi.Tersine beyin göçü


TOGG CEO’sunun açıklamalarında öne çıkan maddelerden biri de şirketin ters beyin göçüne yol açmasıyla ilgili oldu. Karakaş, TOGG’da çalışan 270 personelin daha önce yurt dışında çeşitli pozisyonlarda çalıştığını ve çalışanların yüzde 41’inin doktora düzeyinde eğitim sahibi olduğunu ifade etti. Bununla birlikte TOGG’da, çalışan oranının yüzde 24 kadın olduğunu belirten Gürcan Karakaş, bu oranın daha da artacağını ifade etti. 

Son Haberler Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@