TOKİ ortaya çıkan Arapça isimler sonrası "artık sadece herkes sadece kendisinin kazanıp kazanmadığını görebilecek" denen bir uygulamaya geçti.

TOKİ’nin başvuru şartı olarak TC vatandaşlığının ve 1 yıllık ikametin yeterli olduğu kuralarına katılımda, ortaya çıkan yabancı isimler akıllara hem dünyanın en kolay ve ucuz yollu haline gelen Türk Vatandaşlışına geçen mültecileri getirmiş, hem de söz konusu durum sonrası yoğun ve hızlı bir vatandaşlık süreci yaşandığı ortaya çıkmıştı.

Türk halkının yaşadığı yoksullaşma sonrası ev almanın da bir hayal olduğu barınma sorunu yaşamaya başlamıştı ki tam da bu araad ortaya çıkan TOKİ kura sonuçları kazanan yabancı isimler ile tepki çekmişti.

Ortaya çıkan skandalın ardından ise TOKİ çareyi, o listeleri internet sitesinden kaldırmakta buldu.

Bu yeni uygulamaya göre artık kişi sadece kendi TC'sini girip kuranın çıkıp çıkmadığını öğrenebiliyor oldu.

Türkiye Konuşuyor! Nebati Ne Anlatmaya Çalışıyor? Neo Klasik, Epistemolojik, Heteredoks, Nöro Ekonomi Nedir? Ne Demektir Türkiye Konuşuyor! Nebati Ne Anlatmaya Çalışıyor? Neo Klasik, Epistemolojik, Heteredoks, Nöro Ekonomi Nedir? Ne Demektir

TOKİ konut yaptı, kurada Araplar çıktı! Türkler isyan etti - odakhaber.com » Dunyatarihi.net

Pek çok emlak haber sitesinin kura çekimleri ile ilgili haberlerinde listenin tam hali ve haberde geçen yabancı isimler yer alırken TOKİ sitesinde “Satış-kura duyuruları” başlıklı bölümde, İstanbul'da yer alan hem Kayabaşı hem de Sancaktepe projesi tamamen yok olmuş durumda.

TOKİ'nin internet sitesinde yer alan“Aradığınız sayfaya ulaşılamıyor. Ana sayfaya dönmek için tıklayınız” ibaresi ile karşılaşanlar çıkan haberler sonrası "pes artık" diyor.