TOKİ'den 1 Milyonuncu konut müjdesi! TOKİ evi olmayan dar gelirli vatandaşlara 1 Milyonun hatırna müjde verdi!

Düşük taksit uzun vade ile ev sahibi olmak isteyen dar gelirler umut dolu TOKİ müjdesi! Peki TOKİ'den ev sahibi olabilmek için gerekli şartlar ve belgeler neler? TOKİ başvurusu nereye yapılır? TOKİ başvurusu nasıl yapılır?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 1 milyonuncu konut törenini 7 Temmuz Çarşamba günü Ankara Sincan'da Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile yapacak.

TOKİ sayesinde 5 milyonu aşkın dar gelirli vatandaş ev sahibi olurken 1 milyonuncu konut töreni Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile Ankara'da gerçekleşecek.

PEKİ TOKİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

TOKİ'den ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar TOKİ 2021 ev başvurusu nasıl yapılır? TOKİ 2021 ev başvurusu nereye yapılır? TOKİ 2021 ev başvurusu şartlar neler? TOKİ 2021 ev başvurusu istenilen belgeler neler? sorularının yanıtlarını aramaya başladı.

TOKİ'den ev sahibi olmak isteyenler başvuru için şartlar şu şekilde;

TC vatandaşı olmak

25 yaşını doldurmuş olmak (Eşi vefat etmiş çocuklu dul bayanlar hariç)

Projenin bulunduğu il ve ilçe sınırında en az 1 yıldır ikamet ediyor olmak

Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracaklar en az 3 yıldır ikamet ediyor olmalı veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekli

Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması (Şehit Aileleri, Dul ve Yetimler hariç)

Kendisine, eşine, çocuklara ait tapuda kayıtlı konut (tarla, bağ, bahçe, köy evi, işyeri hariç) olmaması (Şehit Aileleri, Dul ve Yetimleri kategorisi hariç)

Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 6.500 TL olması  (İstanbul ilinde gelir şartı ise 7.000 TL)

TOKİ BAŞVURUSU İÇİN HANGİ BELGELER GEREKLİ?

Kimlik Fotokopisi,

Engelli ve Yaşlılar için tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınmış sağlık heyet raporunu

Emekli vatandaşlar için Sosyal Güvenlik Kurumundan alınan Emekli Kimlik Belgesi