TOKİ arsa kura çekiliş sorgulama ekranına nasıl giriliyor? TOKİ'nin İlk Evim Projesi pek çok şehirde tamamlandı. Kura sonuçlarını görüntülemek için atılması gereken adımlar haberimizde yerini aldı.

TOKİ'nin Niğde ve Mardin'deki arsa kura çekilişi tamamlandı. İlk Evim Projes kapsamında müşterek ve müstakil arsa kura çekilişleri bugün içerisinde gerçekleşti. Diğer şehirlerin de arsa kura çekiliş sonuçları duyuruluyor. Peki sonuçları nereden takip edebilirsiniz? Arsa ve kura çekilişlerinde son gelişmeler paylaşıldı.

TOKİ Kura Çekiliş Duyurusunu Yaptı!

TOKİ, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada "İlk Evim Arsa Projesinde; Projenin duyurulması aşamasında İdaremiz Web Adresinde yayınlanan ARSA SATIŞI BAŞVURU ŞARTLARI ile başvuru aşamasında gerek banka şubeleri gerekse e-devlet başvurularında tebliğ edilen ARSA BAŞVURU VE SATIN ALMA TAAHHÜTNAMESİ'nde bildirilen başvuru şartlarını sağlayan 722.698 başvuru arasından önümüzdeki günlerde Hak Sahipliliği Kurası çekilerek ilk evim arsa sahibi olan vatandaşlarımız belirlenecektir" 

tokii

Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek! Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek!

TOKİ Arsa Kura Çekiliş Sorgulama Ekranı

Konut sahibi olmak isteyenlerin katıldığı TOKİ İlk Evim Projesi'nde arsa kura çekiliş sonuçlarını nereden sorgulayacağınız yönünde bilgiler aktarılıyor. e-Devlet'e giriş yapmanız gerekiyor. Giriş işlemlerini tamamladıktan sonra da arama kısmına "Kuralı Satış Projeleri İçin Kura Sonucu Sorgulama" yazınız. Çıkan ekranda kura sonuçlarını görüntüleyiniz. Katılmış olduğunuz TOKİ İlk Evim Projesi çekiliş kurasına ilişkin bilgileri burada bulacaksınız.

toki2