Dünyaca ünlü Tom Hanks “Bugün Forrest Gump ve Philadephia çekilemez” derken bununla birlikte bugün şartlarında eşcinsel başrolün kendisine verilmeyeceğini belirtti.

Elvis Presley’in hayatı ile ilgili yeni filmin tanıtımı aracılığıyla The New York Times’ın dergisine açıklamalarda bulunan Hanks, “Philadelphia ve Forrest Gump o zamanın şartlarına özgü filmlerdi” dedi.

Ünlü oyuncu Tom Hanks Philadephia ve Forrest Gump filmlerinde canlandırdığı karakterler ve roller ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Hanks, her iki filmin de günümüz şartlarında çekilemeyeceğini söylerken nedenlerini de ayrıca yorumlayarak açıkladı.

Tom Hanks Discusses 'Inauthenticity' of Playing a Gay Character in Philadelphia | My TV Online

ABD’nin yıldız oyuncularından Tom Hanks, sinema dünyasında gündeme oturacak itiraf ve söylemlerde bulundu.  1990’larda kendisine Oscar kazandıran Philadelphia ve Forrest Gump filmlerinin günümüzde özgünlük endişesi nedeniyle çekilmesinin mümkün olmadğını söyleyen Hanks, bununla birlikte kendisinin heteroseksüel olduğu için artık Philadelphia’nın eşcinsel başrolünün kendisine verilmeyeceğini belirtti.

Tom Hanks bu konuda kendisine rol verilmemesinin haklı bir durum olabileceğini söylemesi ile de ayrıca dikkat çekti.

Hanks, 1993'te AIDS'e yakalanan eşcinsel bir avukatın kendisini işten atan şirkete ayrımcılık davası açarak girdiği mücadeleyi anlatan Philadelphia ve IQ'su ortalama 75'in altında olmasına rağmen 1960'lardan itibaren dünya tarihine damga vuran kurmaca karakterle aynı ismi taşıyan Forrest Gump filmiyle üst üste iki kez En İyi Erkek Oyuncu Oscarı'nı kazanmıştı.

Oscarlı oyuncu açıklamasını şu şekilde vurguladı“Hadi şuna yanıt arayalım: Benim Philadelphia’da yaptığımı bugün heteroseksüel bir erkek yapabilir mi? Hayır ve haklı olarak öyle”

Tom Hanks açıklamanın devamında şu ifadeleri kullandı:

Masaj Mahkemelik Oldu! Nefise Karatay'a Masaj Odası Cezası 4 Yıl Hapis! Tolga Balta Kimdir? Masaj Mahkemelik Oldu! Nefise Karatay'a Masaj Odası Cezası 4 Yıl Hapis! Tolga Balta Kimdir?

Tom Hanks Wouldn't Take His Role As Gay Man In Philadelphia If He Was Offered It Now

“Philadelphia'nın nirengi noktası korkmamaktı. İnsanların o filmden korkmamasının nedenlerinden biri de benim eşcinsel bir erkeği oynamamdı. Artık bunun ötesine geçtik ve insanların heteroseksüel bir erkeğin eşcinsel bir erkeği oynamasındaki yapaylığı kabul edeceğini sanmıyorum.”

"Biri çıkıp modern özgünlük alanında 'bir filmden daha fazlasını talep ediyoruz' diyebilir. Bu bir suç değil, hayıflanacak bir şey değil. Vaaz veriyor gibi mi geliyorum? Öyle bir niyetim yok."