Toplu iş sözleşmesi sonrası personel maaşları bir anda iki katına yaklaştı. %90'a yaklaşan zam oranıyla ilgili merak edilenler aktarılıyor. En düşük maaş alan personel yeni alacağı ücret de ortaya çıktı. İşte belediye ile sendika arasındaki sözleşmeye dair detaylar...

Çalışanların yüksek maaş alabilmesi adına sendikalar ile kurumlar arasında maaş zammı görüşmesi gerçekleştiriliyor. Derince Belediyesi ve Hizmet İş Sendikası arasındaki görüşme ise olumlu sonuçlandı. Yapılan zamla birlikte detaylar ortaya çıktı. En düşük maaş bilgisi ise bu zamla beraber güncellendi.

Personel Maaşı %88,50 Zamlandı!

Derince Belediyesi çalışanlarının maaşına %88,50'lik zam yapıldı. Bu anlaşmayla birlikte evli ve bir çocuk sahibi olan çalışanın alacağı en düşük maaş ise 14.700 TL'ye yükseldi. Öte yandan sendikalarla diğer kurumlar arasında yakın zaman içerisinde yüzde kaçlık toplu iş sözleşmesi imzalanacak merakla bekleniyor. 

Vakıfbank bankamatik kartınıza ödeme! 20.000 TL'ye kadar acil para! Vakıfbank bankamatik kartınıza ödeme! 20.000 TL'ye kadar acil para!

Toplu İş Sözleşmesi Nedir?

Toplu iş sözleşmesi, işveren ve işçi sendikaları arasında yapılan bir sözleşmedir. Bu sözleşme, işveren ve çalışanlar arasında belirli bir süre boyunca geçerli olacak çalışma koşullarını belirler.
Bu sözleşme, ücretler, çalışma saatleri, tatil günleri, işçi güvenliği, sosyal haklar, işçi hakları ve işyeri disiplini gibi konuları kapsar. İşveren ve işçi sendikaları arasında yapılan görüşmeler sonucu belirlenen koşullar, her iki tarafın da onayıyla imzalanır ve yürürlüğe girer.