Torunlarına Bakanlara Yardım Müjdesi! Tek Şart İle 2550 TL Destek Ödemesi

Torunlarına bakanlara yardım müjdesi! Tek şart ile ödeme alabilirsiniz. Annesi çalışan çocuklar için maddi destek ile ilgili açıklama geldi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından torun bakım maaş ile ilgili ayrıntıları sizler için araştırdık.

Torunlarına bakan anneanne ve babaannelere Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından destek geldi. Sizler de bu ödemelerden faydalanmak isterseniz torun bakım maaşı için bazı şartları yerine getirmeniz gerekir.

Bakanlıktan Büyükanne Projesi Başlıyor

Çalışan annelerin yaşadığı en büyük sorun çocuklarına bakacak bir bakıcı bulma sorunudur. Çocuklarına bakacak en iyi bakıcı ise büyükannedir. Birçok çalışan genç kadın işe dönerken çocuğunu annesine ya da kayınvalidesine emanet ediyor. Bu sayede hem masraftan kaçınılmış oluyor hem de gözü arkada kalmamış oluyor. Çocuğunu güvenli bir kişiye bırakarak kendini işe verebiliyor.

Evde Bakım Maaşı Ödemeleri Hesaplara Yatırıldı: Engelli Bireyler ve Ailelerine Destek Devam Ediyor Evde Bakım Maaşı Ödemeleri Hesaplara Yatırıldı: Engelli Bireyler ve Ailelerine Destek Devam Ediyor

Çocuklarını anne veya kayınvalidesine bırakan kişilere bakanlık tarafından maddi destek sağlanıyor. Bu ödemeden faydalanabilmek için hemen başvuru yapabilirsiniz. Ödemelerden hak kazanmak için neler yapılması gerekiyor. Bu hizmetlerden kimler faydalanabilir. İşte torun bakım maaşı hakkında merak edilenler ve detayları…

Halk arasında torun bakım maaşı olarak bilinen Büyükanne Projesi anneanneler ve babaanneler için geçerli oluyor. Bu hizmetten faydalanmak için bazı şartların karşılanması gerekir. TC vatandaşı olan ve torun ile büyükannenin aynı ildi yaşaması yeterli oluyor. Bunun yanı sıra çalışan anne ile çocuğu ise aynı evde ikamet etmeleri, büyükannenin ise farklı bir adreste oturması şartı bulunuyor.

SGK kapsamında annenin çalışıyor olması ve büyükannenin bakacağı torun 3 yaşından küçük olması gerekir. Ayrıca büyükannede fizik ve ruhsal açıdan bir sorunun olmaması, 65 yaş üzerinde ise sağlık açısından her hangi bir sağlık sorunun olmadığına dair belge alması gerekir.

Uygulamaya koyulan proje pilot bölgelerde uygulanmaktadır. Pilot bölgede bulunan iller ise İstanbul, Bursa, İzmir, Sakarya, Ankara, Kayseri, Konya, Antalya, Tekirdağ ve Gaziantep illeri olarak belirlendi.