Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın yakalandı. Peki tosuncuk Mehmet Aydın kimdir, kaç yaşında ve nereli? Tosuncuk nerede yakalandı?

PTT'den Emeklilere Ödeme! 100.000 TL'ye Kadar Anında Nakit Ödeme Verilecek! PTT'den Emeklilere Ödeme! 100.000 TL'ye Kadar Anında Nakit Ödeme Verilecek!

2016 yılında Çiftlik Bank sistemini kuran ve insanları milyonlarca lira dolandırarak yurtdışına kaçan Mehmet Aydın teslim oldu. Dün akşam saatlerinde bir video yayınlayan ve Türk Adaletine teslim olacağını söyleyen Mehmet Aydın sözünü tuttu. Gelen son dakika bilgisine göre tosuncuk lakabı ile tanınan Mehmet Aydın Brezilya'da Türk başkonsolosluğuna teslim oldu. Peki tosuncuk Mehmet Aydın kimdir Kaç yaşında? Mehmet Aydın Türkiye'ye getirildi mi?

2016 yılında kurduğu Çiftlik Bank sistemi ile Hayal satan ve buradan elde ettiği paralarla yurt dışına kaçan Mehmet Aydın kırmızı bültenle aranıyordu. Türkiye'den ayrıldıktan sonra Uruguay Paraguay ve Brezilya gibi ülkelerde bulunan Mehmet Aydın sık sık sosyal medya hesabından video çekerek adeta insanlarla dalga geçmişti. Tosuncuk lakabı ile tanınan Mehmet Aydın dün sosyal medya hesabından bir video yayınladı ve kendisinin de mağdur olduğunu söyleyerek Türk yargısına teslim olacağını dile getirdi. Bu sabah saatlerinde ise son dakika bilgisi ile Mehmet Aydın'ın teslim olduğu Haberi geldi. Peki tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın kimdir, kaç yaşında ve nereli? Mehmet Aydın nerede teslim oldu Türkiye'ye getirildi mi?

tosuncuk-mehmet-aydin-kimdir-kac-yasinda-aslen-nereli-tosuncuk-nerede-yakalandi-3

MEHMET AYDIN KİMDİR KAÇ YAŞINDA?

Bursa'nın Nilüfer ilçesinde 31 Mayıs 1991 tarihinde dünyaya gelen Mehmet Aydın Aslan Giresunludur. Bursa'da ilköğretim eğitimini tamamlayan tosuncuk Mehmet Aydın bir dönem rap müzik yapmıştır. 2016 yılının Ağustos ayında Kuzey Kıbrıs'ta bulunan Çiftlik Bank adlı şirketi Kuran Mehmet Aydın 2017 yılında Sıla Soysal ile evlenmiş ve 2018 yılında boşanmıştır.

MEHMET AYDIN NEREDE YAKALANDI?

2016 yılında kurduğu Çiftlik Bank sistemi aracılığı ile binlerce kişiyi dolandıran ve ardından da kazandığı paralarla yurt dışına kaçan Mehmet Aydın kırmızı bültenle aranıyordu. Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın dün yayınladığı bir videoda kendisinin de mağdur olduğunu belirterek Türk Adaletine teslim olacağını söylemişti. Mehmet Aydın'ın bu sabah saatlerinde Brezilya'nın Sao Paulo kentinde Türk başkonsolosluğuna teslim olduğu öğrenildi. Henüz bu konuda Adalet Bakanlığından bir açıklama yapılmazken işlemler tamamlandıktan sonra tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın'ın Türkiye'ye getirileceği tahmin ediliyor.